| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

Hedef 44 milyar download

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 01.05.2011, 08:00 Güncelleme Tarihi: 01.05.2011, 08:00
Etiketler:
iOS uygulama iphone akıllı telefon iphone application android android market application
Hedef 44 milyar download

Hızla gelişen sektöründe yapılan araştırmalar 2016'da indirilen sayısını hesapladı.

Her gün büyük bir hızla yaygınlaşmaya devam eden pazarında en büyük role sahip olanlardan birisi de şüphesiz ki mobil lar. Kullanıcıların tercih edecekleri işletim sistemine karar vermesinde en önemli etkenlerden birisi olarak görülen uygulamaların sayısı da hızla artmakta. Bu konuda yapılan araştırmalar da önümüzdeki yıllarda ulaşılacak rakamları hesaplamaya çalışıyor.

ABI'nin araştırmalarına göre 2016 yılında 44 milyar mobil uygulama indirilmiş olacak. Apple'ın ocak ayında 10 milyarıncı download'u kutladığı ve geçtiğimiz sene içerisinde toplam 8 milyar uygulama indirildiği düşünülürse araştırmanın sonucu mantıklı görünüyor. Araştırmanın ortaya koyduğu bir diğer gerçek ise Market'in hızla Apple'ın uygulama mağazasına yaklaştığı ve önümüzdeki yıllar içinde geçeceğini gösteriyor. Windows Phone 7 işletim sistemi uygulamalarının da arayı kapattığı düşünülürse 2016 yılında ulaşılacak olan rakam, tahminlerin üstünde bile olabilir.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 173

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın