| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

de izliyormuş

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.04.2011, 12:32 Güncelleme Tarihi: 27.04.2011, 13:00
Etiketler:
windows phone 7 windows phone
Windows Phone 7 de izliyormuş

iPhone, Android ve sonunda . Cebimizde BBG Evi gibi telefon taşıyoruz, farkında değiliz.

Geçtiğimiz günlerin gündem konusu, mobil işletim sistemlerinin, kullanıcılarının konum bilgilerini, kullanıcılarının bilgisi dışında firmalara göndermesiydi. Önce Apple'ın iPhone'larının takibi ortaya çıktı, daha sonra ise Google'ın Android'inin. Fakat olay patlak verdikten kısa bir süre sonra iki firmadan da yalanlama geldi konuyla ilgili. Bu cevapların "Bak abijim, şimdi şöyle" tarzında olması tabii ki kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Steve Ballmer da olayları takip ettikten sonra "Benim başım kel mi?" diye düşünerek, konuya dahil etmek istedi 'yi muhtemelen. Tıpkı Android ve iOS gibi 7'nin de kullanıcılarının konum bilgisini gönderdiği ortaya çıktı. Fakat suç burda üreticilerde diyebiliriz. Dell, HTC, LG, Nokia ve Samsung'un Windows Phone 7'li telefonların Microsoft'a gönderdiği veri paketleri cep telefonunun seri numarası, yakındaki kablosuz ağlar ve GPS'inden alınan enlem - boylam bilgilerini içeriyor.

Microsoft'un Windows Phone 7 sitesinde bulunan bir açıklamada çevredeki kablosuz ağlar ve cep telefonu kuleleri kullanılarak telefonun yeri GPS'e oranla daha az enerji harcayarak berlirlenebiliyormuş. Olay buymuş(muş).

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 166

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın