| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

araştırdı: ları ne için kullanıyoruz?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.04.2011, 14:55 Güncelleme Tarihi: 27.04.2011, 17:23
Etiketler:
google araştırma akıllı telefon Ipsos OTX tuvalet reklam
Google araştırdı: Akıllı telefonları ne için kullanıyoruz?

Son zamanların en popüler cihazları olan ları nerede ve ne için kullandığımızı araştırdı.

Android işletim sistemiyle mobil pazarla son derece içli dışlı olan 'ın şirketlerine de bir hayli iş düşüyor haliyle. Tablet kullanıcılarının alışkanlıklarıyla ilgili detaylı bir araştırma yapan Google, şimdi de ların en çok hangi amaçlarla kullanıldığı üzerine bir araştırma yaptı. Araştırma firması ile yapılan araştırma sonucunda, tablet araştırmasında olduğu gibi pek de beklenmedik sonuçlar yok.

Katılımcıların %93'ü akıllı telefonlarını evde kullanırken, %81'i internette dolaşıyor, %77'si arama yapıyor ve %72 de akıllı telefonlarını diğer medya araçlarıyla aynı anda kullanıyor. %33'lük bir kesim televizyon izlerken akıllı telefonlarını kullanmayı tercih ediyor.

%45'lik bir kesim akıllı telefonlarını yapacakları aktiviteleri organize ederken kullanırken %39'luk bir kesim de te akıllı telefonlarından ayrılamıyor. %20'lik bir dilim ise akıllı telefonları ve kablolu televizyonları arasında bir seçim yapmak durumunda kalırsa akıllı telefonları tercih ediyor.

Akıllı telefon kullanıcıların düzenli ziyaret ettikleri siteler arasında %57 ile haberler ilk sırada. Sonrasında ise %51 ile yemek, %49 ile eğlence, %47 ile alışveriş, %32 ile teknoloji, %31 ile gezi, %26 ile finans ve %17 ile otomotiller yer alıyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının gördükleri ları arama oranı %71 ile hayli dikkat çekici. Ayrıca sitelerdeki reklamlara gözü alışıp görmeyen kullanıcılar, akıllı telefonlarda %82 oranında farkediyor. Bunların %42'si reklamlara tıklıyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Muhittin Yılmaz Muhittin Yılmaz

facebook'ta arkadaşlarımı dürtmek için kullanıyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.04.2011 17:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 166

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın