| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

'u geçti

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.04.2011, 16:23 Güncelleme Tarihi: 27.04.2011, 17:18
Etiketler:
iphone araştırma android Amerika iOS
Android iPhone'u geçti

Yapılan son 'nın gözde akıllı telefonunun artık olmadığını gösteriyor.

Görünen o ki 2015 için yapılan araştırmalar beklediğimizden daha çabuk gerçekleşmeye başlıyor. Nielsen tarafından yapılan ya göre 2011 yılının ocak ve mart ayları arasında yeni bir akıllı telefon almaya niyeti olanların ilk tercihi %31 ile olurken %30 ile ikinci sırada kaldı. Aradaki fark her ne kadar ufak gibi görünse de Android'i ilk defa birinci sıraya oturtmayı başardı. Araştırmanın önceki 3 aylık dilimine bakacak olursak 2010 sonunda Android tercih edenler %26 iken iPhone isteyenler %33 ile birinci sıradaydı. Son 6 aylık dönemde Android işletim sistemli telefonların büyük bir hızla yaygınlaştığı bu değişen sayılardan anlaşılabilir.

Android işletim sisteminin birçok farklı telefon üreticisinin telefonlarında çalışırken 'un sadece iPhone'larda bulunduğu düşünülürse araştırma pek de adil olarak değerlendirilmeyebilir. Ancak yine de bu durum Google'ın işletim sisteminin hızlı yükselişini gölgeleyecek bir durum değil. Sadece mart ayına bakacak olursak da Android işletim sistemli bir telefonu iPhone'a tercih edenlere karşı %37'ye %27'lik üstünlüğünden Anrdoid'in hızlı yükselişine devam edeceğini tahmin edebilmek pek de zor değil.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 166

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın