| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

kimin lığını yapıyor?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 21.04.2011, 13:33 Güncelleme Tarihi: 21.04.2011, 14:31
Etiketler:
iphone lokasyon ios 4 ajan iPhone 4
iPhone kimin ajanlığını yapıyor?

Araştırmacılar, ’un gittiğiniz yerlerin koordinatlarını ve saatlerini kaydettiğini ortaya koydu.

Sık sık mahkemede görmeye alışık olduğumuz Apple, bu sefer mahkemede zor duruma düşen taraf olabilir. Pete Warden ve Alasdair Allan isimli 2 araştırmacı, ve iPad 3G'lerin düzenli olarak bulundukları yeri kaydettiğini keşfetti. Cihazın bulunduğu yeri ve saati düzenli olarak consolidated.db isimli bir dosyaya kaydettiğini ve un baz istasyonları aracılığıyla tespit ettiğini kanıtladı. Durumu daha da vahim kılan nokta ise bu bilgilerin şifrelenmemiş ve korunmasız bir halde bulunuyor olması.

Telefonunuzun çalındığı taktirde hırsızın jailbreak yaparak sizin 'ün çıkışından itibaren (yaklaşık 1 senelik bir süreç) gittiğiniz her yeri ve gittiğiniz saati görebilmesi mümkün. Cep telefonu firmaları buna benzer dataları kaydeder ancak buna erişim sadece mahkeme kararıyla olabilir. Apple'ın ise böyle bir tercihte bulunmasının ne gibi bir sebebi olacağını pek bilemiyoruz.

Telefonunuzda kaydedilen geçmiş verileri görmek isteyenler için bu güvenlik açığını ortaya çıkaranlardan Peter Warden, bir uygulama yazarak bunu kendi kişisel sitesi üzerinden paylaştı. Bu sorundan kurtulmak isteyenler ise iTunes'un seçeneklerinden "Encrypt iPhone Backup" (iPhone yedeklemelerini şifrele) seçeneğini işaretleyebilirler. Böylelikle şifreli verileriniz en azından biraz daha güvende olacak. Tabi bu ara biz de Apple'dan konuyla ilgili bir açıklamayı merakla bekliyor olacağız.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 154

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın