| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Kısa mesaj ücretleri yarı fiyatına düşüyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 15.04.2011, 17:05 Güncelleme Tarihi: 15.04.2011, 17:09
Etiketler:
BTK sms indirim
Kısa mesaj ücretleri yarı fiyatına düşüyor

kısa mesaj ücretinde % 50'ye yakın yaptı. Böylece ücret tarifesi 80 kuruştan 41.54 kuruşa indi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (), azami ücretlerde değişikliğe gitti. Kısa mesaj ücretlerinde yüzde 50, bilinmeyen numaraları öğrenmek için rehber hizmetlerini aramada ise yüzde 30 yapıldı. Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi, BTK tarafından onaylanarak uygulanmaya başladı. Bazı hizmetlerde ciddi indirimler getiren kararla, vatandaşın cep telefonu faturalarının düşmesi sağlanacak.

Fatura hafifleyecek

BTK Başkanı Tayfun Acarer, yurtiçi kısa mesajlarda yüzde 50, yurt dışı kısa mesajlarda yüzde 35'e, bilinmeyen numaraları öğrenmek için aranan rehberlik hizmetlerinde yüzde 30'a yakın indirim yaptıklarını söyledi. Acarer, indirimlerin özellikle kısa mesaj çok kullanan gençlerin faturasına indirim olarak yansıyacağını kaydetti. BTK, kısa mesaj () için en yüksek ücret tarifesini 80 kuruştan 41.54 kuruşa indirdi. Operatörlerin yurtiçinde kısa mesajdan alacağı en yüksek ücret 41.54 kuruş olacak. Karar, kısa mesajı çok kullanan öğrenci faturalarını hafifletecek. Yurtdışı kısa mesajda da yüzde 35'e yakın indirim yapılarak, rakam 83 kuruşa indi. Son dönemde sayısı giderek artan bilinmeyen numaraları aramalarda da azami ücret düştü. Dakikası 1 lira 80 kuruş olan bilinmeyen numaraları arama ücretinde yüzde 30'a yakın dirim yapılarak 1 lira 25 kuruşa düşürüldü.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 142

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın