| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

’a göre geçici heves olan ler ’in umut ışığı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 11.04.2011, 15:13 Güncelleme Tarihi: 11.04.2011, 15:51
Etiketler:
microsoft RIM tablet Blackberry blackberry playbook playbook
Microsoft’a göre geçici heves olan tabletler RIM’in umut ışığı

ler ’tan gelen açıklamalara göre geleceği olmayan cihazlar, ’e göre ise geç kalınmış bir umut ışığı.

Kimileri için hayatı kolaylaştıran yeni bir konsept olan ler, en az bir o kadar kişiye göre de tamamen gereksiz cihazlar. Şimdilik tablet sektörüne belki de en uzak duran firmalardan birisi gibi görünen 'tan strateji başkanı Craig Mundie'ye göre ise sadece geçici bir heves. Avustralya'da katıldığı bir konferansta tabletlerle ilgili görüşlerini dile getiren Mundie, tabletleri önümüzdeki yıllarda pek de adından bahsedilecek cihazlar olarak görmüyor. Mundie'ye göre akıllı telefonlar geleceğin taşınabilir bilgisayarları olacakken, laptoplar da gelecekte masaüstü bilgisayarların yerini alacak, ancak gelecekte tabletlere yer yok.

Tablet pazarına girmekte biraz geç kalmış olan cephesinde ise işler daha karışık. 'in yardımcı CEO'su olan Mike Laziridis, New York Times'a verdiği röportajda akıllı telefon pazarındaki hızlı büyümelerinin gerektiği takdiri görmediğinden yakınan ve 170 ülkede 30'a yakın farklı dilde ve 500 operatörle ürünlerinin satılmasının hak ettiği ilgiyi görmediğinden dert yanan Laziridis, tablet sektörü için de bazı endişeler taşıyor.

RIM'in diğer yöneticisi olan Jim Balsillie de tablet pazarıyla ilgili çok da iyimser değil. BlackBerry'nin yakında piyasaya sürülecek olan tableti olan 'un biraz daha erken piyasaya çıkabilecek olması durumunda, şirketin beklentilerinin de daha olumlu olabileceğini söyleyen Balsillie, iPad ve Android işletim sistemli tabletlerle yarışabilmek için kullanıcılar tarafından geliştirilen uygulamaların bulunduğu bir uygulama mağazasına sahip olmanın da çok önemli olduğunu vurguluyor. Kendi uygulama mağazasını genişletebilmek için uygulama geliştiricilere tablet hediye eden RIM'in tablet sektörüne bu geç girişinin başarılı olup olamayacağını da önümüzdeki aylarda görmeyi planlıyoruz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 133

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın