| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

4. mobil operatörümüz yolda

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 01.04.2011, 09:24 Güncelleme Tarihi: 01.04.2011, 17:43
Etiketler:
Turkcell khea vodafone khea mobile avea
4. mobil operatörümüz yolda

, ve 'dan sonra dünyaca ünlü mobile'da ülkemiz pazarına giriş yapacak.

Ülkemizde ve "kullanıcı hakkı yasaları" yüzünden kavga ededursun, Lihtenştayn'ın dünyaca ünlü mobil operatörü mobile, büyük yatırımlarla ülkemiz pazarına giriş yapıyor. Şirketin CEO'su Stephan Lichtsteiner "Türkiye çok büyük. Ben kazanmaya geliyor. Şampiyon " diyerek, ülkemize gelen Kuzey Gana'lı oyuncu imajı yarattıktan sonra yapacakları devrimleri tercümanı vasıtasıyla Lihtştaynca anlatmaya başladı.

Türk halkının istekleri doğrultusunda tamemen lokalize edilmiş uygun fiyatlı iletişimi Türk kullanıcısıyla buluşturacaklarını belirten CEO, internete olan merakı kesinlikle dikkate alacaklarının altını çizdi. Foursquare ekibiyle yaptıkları görüşmelerden olumlu sonuç alan khea mobile, sadece khea mobile'a özel Foursquare badge'lerinden birkaçını basın toplantısında açıkladı. "Gittiğimizde görüyoruz ki Taksim Burger'ın önü daimi anababa günü. 'Odun' badge'ini bu alanda ağaç olan arkadaşlarımız alabilecekler. Ayrıca anlaşmalı kır pidecilerinden 2 alana bir bedava kampanyamızdan yararlandıktan sonra check-in yapan khea mobile müşterileri 'Bugün de doyduk' badge'i ile arkadaşlarına hava atabilecekler."

Türk halkının sosyal ağlara olan merakından bahsederken bir yandan tercümanına "panpa" kelimesinin ne anlama geldiğini soran CEO Stephan Lichtsteiner, genç tarifelerinin de diğer operatörlerini sollayacağından emin olduğunu belirtti. "Sosyal tarife" adı altında sunulacak pakette günde 1 tweet ve 1 facebook postu okumak ücretsiz. Ayrıca "Sosyal tarife" aboneleri anlaşmalı sinemalarda tek film fiyatına üç süper filmi bir arada izleyebilecekler.

"Ailelerinizin çok geniş olduğunu biliyorum" diyen Lichtsteiner, "Kayınbirader, bacanak, kayınço, dünür, enişte demeden tüm sülalenizle ucuza konuşacaksınız" diyen tercümanını kafasını sallayarak doğruladı ve ekledi "Adam haklı beyler". CepSülale tarifesini hayata geçirmekten büyük bir kıvanç duyduğunu belirten Lichtsteiner, "Sülale kavramında sınır yok. Sülaleniz ne kadar geniş olursa olsun tarifeden yararlanabileceksiniz." sözleriyle aile büyüklerine müjdeyi vermiş oldu.

Diğer operatörlerin kampanya ve tarifelerini gençlere yönelik yapmasına dikkat çeken Lichtsteiner, "Açmayın Dedeler isimli tarifemizde elleri öpülesi yaşlıların da yüzlerini güldürmeyi hedefliyoruz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde görebildiğimiz kadarıyla telefonu açtıktan sonra belli bir yaşı geçkin kullanıcılarımızın ekrandaki isme bakmaya çalışmaları, gözlüklerini takmaları ya da telefondaki sesi duyana kadar "kimsin?" diye sormaları yaklaşık olarak 29 saniye sürüyordu. Biz bu sayıyı yuvarlayarak Açmayın Dedeler tarifemizde konuşmaların ilk 30 saniyesini tamamen ücretsiz yapıyoruz. Ayrıca khea mobile bayilerine gelen yaşlılarımız "benim ruhum genç" başvurusu yapıp bunu kanıtlayabildikleri takdirde gençlere yönelik tarifelerimizden de yararlanabilecekler" dedi.

Sektöründe öncü olmayı her zaman kendine ilke edinmiş olan khea mobile, Türk kullanıcısına hedeflerini ve hizmet kalitesini en iyi şekilde anlatabilmek adına genç ve dinamik kadrosuna en uygun olarak gördükleri Niğat Boğan'I reklam yüzü olarak seçtiklerini de duyurdu. Niğat Boğan'dan övgüyle bahseden Lichtsteiner, "Niğat, global vizyonuyla modern dünyayı kucaklayabilmiş ve tamamen özümseyebilmiş, bunun dışında da köklerinden kopmayarak ülkesine verdiği değeri her fırsatta gösteren bir isim. Ayrıca söylediği her sözle toplumun bir anda dikkatini üzerine çekebilmesini ve televizyondaki birkaç saniyelik görüntüleriyle bile büyük bir kesimin yüzüne bir gülücük koydurabildiğini de yaptığımız kamuoyu çalışmaları sonucunda net bir şekilde görebildik." dedi.

Cep telefonu üreticileriyle sürekli diyalog halinde olduklarını belirten CEO, farklı olmaya çalışan Türk gençlerine Ericsson A1018, Nokia 5110, Alcatel one touch easy gibi telefonları ayda sadece 10 TL'ye sağlayacaklarının da müjdesini verdi. Telefonların özel donanımla satılacağını ve G hızında internete bağlanıp en fazla 8 dakika içinde bir tweet görüntüleyebileceğini belirten Stephan Lichtsteiner sözlerini "Sizde bir İlhan İrem varmış. N'oldu ona?" diyerek sonlandırdı.

Not: Bazı takipçilerimiz şakayla karışık yazdığımız yazıyı ciddiye almışlar, çoğu kişinin tahmin edeceği gibi biz de 1 Nisan modasına uyup kendi çapımızda eğlenelim istedik. Haber tamamen uydurma, tamamen yalandır. Eh, tabi yazdığımız bazı şeyler de gerçek olsa fena olmaz :)

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

tyofen tyofen

gelirse kullanıcı için iyi ama bu kavga gircek kadar aptal olduklarını sanmıyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 02.04.2011 20:14
ali güler ali güler

mehmet bey çok ciddiye almış

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 01.04.2011 17:30
Mehmet Şeref Mehmet Şeref

BTK'nın sitesinde bu operatör hakkında bilgi yok. Ana lisans mı yoksa alt lisans mı almışlar?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır5
cevapla 01.04.2011 15:03
Muhittin Sönmez Muhittin Sönmez

maytap mı geçiyorsunuz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 01.04.2011 14:59
İO İO

Daha kısa bir şaka yapınız, mesai saatinde fazla okuyamıyorum :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 01.04.2011 14:49
cG cG

yönetici başımda tam iş arasında okumaya çalışıyorum okuduğumu da anlamadım öğlene kadar acı çektim abi :D
yemek paydosunda okudum gülmekten öldüm :D

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.04.2011 19:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 117

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın