| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

, ekosistemini kullanacak

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 25.03.2011, 15:33 Güncelleme Tarihi: 25.03.2011, 15:33
Etiketler:
playbook tablet blackberry playbook android Blackberry
Blackberry Playbook, Android ekosistemini kullanacak

Research In Motion (RIM) bugün ’un uygulama ekosistemini daha da genişletmeyi planladıklarını açıkladı.

19 Nisan'da ABD'de ve Kanada'da pazara sunulacak BlackBerry PlayBook'ta RIM, Java ve v2.3 uygulamalarına yönelik bir uygulama çalıştırma ortamı sağlayan iki opsiyonel "app player" sunacağının haberini sizlere daha önce BlackBerry PlayBook, Android uygulamalarını destekleyecek haberimizle bildirmiştik. Blackberry 'un içinde bulunmaya layık yazılımları yakın zamanda seçen ekibin yakın zamanda yaptığı çağrıyı da yine Teknokulis üzerinden okumuştunuz.

Bu yeniliğe ek olarak, RIM kısa bir süre sonra BlackBerry® OS'de (işletim sistemi) C/C uygulama geliştirilmesini sağlayan 'a özel SDK modelini sunacak. Oyun geliştiriciler içinse RIM, önde gelen iki oyun geliştirme araç sağlayacısı şirketin BlackBerry PlayBook'u destekleyeceğini açıkladı. Böylece geliştiriciler, Ideaworks Labs ve Unity Technologies'in platformlar arası oyun motorlarını kullanarak oyunlarını BlackBerry PlayBook'a taşıyabilecek.

BlackBerry PlayBook ile sunulacak olan yeni app player'ların bu yaz BlackBerry App World'de kullanılması bekleniyor. Yeni app player'lar ile ilgili daha fazla bilgi ve gösterim 3-5 Mayıs tarihleri arasında Orlando Florida'da gerçekleşecek olan BlackBerry World'de sağlanacak. BlackBerry Tablet OS NDS'nin beta sürümü ise bu sene içerisinde sunulacak ve BlackBerry World'de gösterilecek.

• BlackBerry PlayBook, BlackBerry Java ve Android uygulamalarını destekleyecek
• HTML5, Flash ve AIR desteğinin yanı sıra Native C/C geliştirme desteğine de sahip
• Ideaworks Lab (Air Play) ve Unity Technologies (Unity 3) gibi önde gelen oyun motorlarının desteği
• BlackBerry PlayBook, şimdiye kadar 25,000'in üzerinde BlackBerry Java ve 200,000'den fazla Android uygulaması geliştirmiş olan tüm geliştiriciler için yeni bir pazar fırsatı yaratıyor
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 109

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın