| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Hedef 2023'te nakitsiz alışveriş

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 24.03.2011, 15:21 Güncelleme Tarihi: 24.03.2011, 15:23
Etiketler:
bkm Bankalararası Kart Merkezi nfc sertaç özinal
Hedef 2023'te nakitsiz alışveriş

Genel Müdürü cep telefonu ile ödeme yapılmasına imkan veren sistemi ile ilgili altyapı çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Pazarlama ve finans dünyasının ilgi odağı olan "Marketing Power Conference For The World Of Finance" zirvesinin dördüncüsü 24 Mart 2011 tarihinde Maslak Sheraton Otel'de gerçekleşti. MPC tarafından iş dünyasının değerli yöneticilerinin ağırlandığı konferansta, bu yıl ilk kez takdim edilen "Onur Ödülü" ne layık görülen Genel Müdürü çok yeni bir gelişmeyi de ilk kez ödül töreninde katılımcılarla ve basın mensupları ile paylaştı. 'nin üzerinde çalışmakta olduğu, ödeme sistemlerinde yeni bir teknoloji olan ile ilgili altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Özinal, BKM'nin resmen NFC güvenilir servis sağlayıcısı ünvanını aldığını ve BKM üyesi tüm kuruluşların bu altyapıdan faydalanabileceklerini duyurdu.

EduPlus ve TAKTX tarafından düzenlenen "Marketing Power Conference For The World Of Finance" zirvesine katılan Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Sertaç Özinal, ödülünü Edu Plus Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Çağlar Çoroğlu'ndan aldı. Edu Plus Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Çağlar Çoroğlu'na ve konferans komitesine teşekkür eden Özinal, onur ödülünü tüm kartlı ödeme sistemleri sektörü adına kabul ettiğini söyledi.

Kısa bir konuşma ile kartlı ödeme sistemlerinde yeni teknolojiler hakkında son gelişmeleri aktaran Özinal, mobil ödeme olarak bilinen ve yakın alan iletişimi (Near Field Communication) olarak tanımlanan NFC konusundaki güncel gelişmeleri de ilk kez Marketing Power Conference'ta katılımcılar ve basın mensupları ile paylaştı.

Sertaç Özinal Marketing Power Conference'ta yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geliştirdiği teknolojiler, ulaştığı kredi kartı, banka kartı, POS, ATM adetleri ve cirosu ile, bugün, kartlı ödeme sistemlerinde Avrupa'nın en büyük pazarlarından biri olduğunun da altını çizdi. Son 20 yılda sektör cirosunun yüzde 435 bin büyüdüğünü vurgulayan Özinal, 2023 yılında alışverişlerde nakit ödemenin tarihe karışacağını söyledi.

nfc nedir

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 107

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın