| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

"Yeni Windows" mu olacak?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 01.03.2011, 14:23 Güncelleme Tarihi: 01.03.2011, 14:30
Etiketler:
iOS apple tim cook eddy cue android market türkiye tablet android
Android

Uygulamalarıyla çok dikkat çeken işletim sistemi, ’ın da dikkatinden kaçmıyor.

İçinde hiçbir uygulama bulunmayan bir akıllı telefon ya da pek de cazip bir cihaz değil. Akıllı telefonları bu kadar geniş kullanım alanlarına yayan ve eğlenceli kılan en önemli unsur bu uygulamalar. Her ne kadar Türkiye kullanıcısı Market'e erişemiyor olsa da birçok uygulama internetten bulunabiliyor. Tabi Android işletim sisteminin bu hızla genişleyen uygulama yelpazesi de Google imzalı Android'i gözde işletim sistemlerinden birisi yapıyor.

Her ne kadar yöneticileri Android uygulamalarıyla ilgileri olmadığını söylese de geçen hafta yöneticilerle toplantıda olan Bernstein analisti Toni Sacconaghi, Apple'ın yöneticilerinin "Android'in büyük başarısının farkındalar, ancak – Android rekabetinin hiçbir zaman Windows – Mac rekabeti gibi olmayacağı düşünüyorlar. , Android'in tek bir şey olmadığını, birçok farklı alanda farklı olmaya çalıştıklarını, bunun da Apple'a yaradığını söylüyor. Ayrıca de yaklaşık 70.000 iPad uygulaması olduğunu, ancak çok az Android tablet uygulaması olduğuna dikkat çekiyor. Bu Android'in işini bir hayli güçleştiriyor çünkü birçok öncü geliştiricinin Android'i destekleyen sürümler yapması gerekiyor." dediklerini vurguladı.

Tablet pazarı için konuşacak olursak iPad ile Apple'ın öncülük rolünü üstlendiğini söylemek mümkün. Ancak arkasında Google desteği bulunan Android'in hızlı gelişimini de göz ardı etmemek gerek. Her ne kadar Apple yöneticileri işletim sistemlerinden son derece emin görünseler de daha çok Android işletim sistemli tabletin piyasaya çıkacak olmasıyla bu dengelerin değişebileceğinin farkında olmalarında fayda var. Bir zamanlar Windows'un gerisinde kaldıkları gibi bu sefer de bütün pazarı Android'e bırakmamak için ne gibi bir planları olduğunu ise henüz kestirebilmek güç.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

emilian emilian

google bu işi belli olmaz apple'ı terleteceği belli. bu arada reedpad tablet pc kullanıcısı olarak dikkatimi ilk çeken şey android'te günden güne bir çok aplikasyon artması

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.06.2011 18:05
Serkan Serkan

Bir uygulama geliştiricisi açısından bakıcak olursak; Gelirler iPhone'da Android'e oranla daha fazla olduğundan pazar yarışında Apple hep bir adım önde olacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.03.2011 00:25
ibrahim ibrahim

android çok hızlı bir gelişim süreci içine girdi. apple firması bu gelişime bakıp kendilerine çeki düzen vermeleri gerek yoksa android alır başını giderrrr.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 01.03.2011 17:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 71

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın