| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

hakkında yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 17.02.2011, 11:33 Güncelleme Tarihi: 22.02.2011, 16:14
Etiketler:
iphone 5 apple iphone
iPhone 5 hakkında yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı

Merakla beklenen ’le ilgili sızan bilgiler, çok farklı bir telefonla karşı karşıya kalabileceğimizi gösteriyor.

Akıllı telefon pazarının popüler isminin yeni telefonu 'in bu yaz satışta olması bekleniyor. Haliyle merakla beklenen telefonla ilgili her gün yeni bilgiler sızmaya devam ediyor. 'lar şimdiye kadar şekil olarak çok radikal değişikliklere uğramamıştı, bu durumun böyle devam edip etmeyeceğini de bu yaz görebileceğiz.

Tayvan kaynaklı bir blog adresindeki yazıya göre iPhone 5, 3 farklı versiyonuyla piyasaya sürülecek. Cihazları deneme fırsatı bulduğunu söyleyen blog yazarının iddiasına göre bu 3 versiyondan bir tanesi kızaklı klavyeye sahip olacak. Diğer modelleri ise şekil açısından önceki model olan iPhone 4'ten çok da farklı olmayacak. Bu iddia, 'ın CEO'su Steve Jobs'un2007'de söylediği kızaklı klavye nefreti düşünülürse pek de doğru olmayabilir.

Fiyat konusunda da rakipleriyle yarışabilmek için Apple'ın iPhone Nano kod adıyla bilinen ve nispeten daha ufak ve daha ucuz bir telefon hazırladığı dedikoduları bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Ancak bu ufak iPhone'da depolama alanı gibi sorunlar olması da muhtemel. Buradan yola çıkan bir iddia da iPhone 5'in bulut bilişim kullanarak uygulamaların online bir ortamda depolayacağını söylüyor. Ayrıca iOS'ların bir başka sıkıntısı olan bilgisayar desteğine ihtiyaç duyması ve birçok işin sadece iTunes'la yapılabilmesi de bulut bilişim desteğiyle çözülebilecek bir sorun. Bunun için iTunes hesabının bulut bilişime aktarılması ve kullanıcılarının iPhone'dan girmesi yeterli olacaktır.

iPhone ve iPad'e imza atmasıyla Apple, yenilikçi bir firma olduğunu zaten bize göstermişti. Yeni çıkacak olan iPhone 5'te de yapacakları değişikliklerle de bizi şaşırtmaları muhtemel. Her ne kadar dış görünüşünü pek değiştirmese de bu sefer iPhone'u bir kızaklı klavyeyle ya da ufak versiyonuyla görmek mümkün olabilir.YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

nisa nisa

bunun sahibi oldum mutlyumm...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 13.10.2011 22:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 62

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın