| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

2.4 , Honeycomb ve Gingerbread'in karışımı olacak

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 16.02.2011, 13:49 Güncelleme Tarihi: 16.02.2011, 17:03
Etiketler:
android eric schmidt android 2.4 android ice cream google android 3.0 android honeycomb
Android 2.4 , Honeycomb ve Gingerbread'in karışımı olacak

Mobile World Congress 2011'de sahneye çıkan yeni ve Nokia hakkında yorumlar yaptı.

Nokia'nın Microsoft ile ortaklık kurup yoluna Windows Phone 7'yle devam edecek olması belli ki en çok 'ı üzdü. Geçtiğimiz günlerde Google mühendislerinin Nokia'yla dalga geçen tweet'lerini okumuştuk. Aynı şekilde Google CEO'su 'in de mutlu olmadığını söyleyebiliriz.

Mobile World Congress 2011'de sahne alan Eric Schmidt hem Nokia - Microsoft ortaklığıyla ilgili düşüncelerini hem de yeni versiyonu olması beklenen "Ice Cream" ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni Android versiyonunun "I" ile başlayacağını ve bir tatlı ismi olacağını söyleyen Eric Schmidt'in, neredeyse iki aydır konuşulan "Ice Cream"i sanki adı hiç duyurulmamış gibi anlatması ilginçti. Tabii ters köşe yaparak ismi farklı açıklamaları da olası.

Eric Schmidt'in dediğine göre yeni Android, tahminimize göre 2.4, akıllı telefonlar için hazırlanan Android 2.3 Gingerbread ve tabletleri için hazırlanan Honeycomb'un karışımı, ikisinin iyi yönlerini alan bir akıllı telefon sistemi olacak. Güncellemenin ne zaman yayınlanacağıyla ilgili net bir bilgi vermeyen Schmidt'e rağmen biz güncellemenin bizleri çok da bekletmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Nokia - Microsoft ortaklığıyla ilgili de konuşan Schmidt, Nokia gibi çok geniş bir kesime ulaşan üreticiyi yanlarında görmek isteyeceklerini söyledi ve bir açık kapı da bıraktı. Google'ın Nokia'yı yanına çekebilmek için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu, fakat Nokia'nın tercihini Microsoft'tan yana kullandığını belirten Schmidt ilerleyen zamanlarda Android'in Nokia için özel birşeyler yapabileceğinin de altını çizdi.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 58

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın