| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

200 dolara Nano, 350 dolara mini

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 11.02.2011, 10:05 Güncelleme Tarihi: 11.02.2011, 11:20
Etiketler:
ipad iphone apple android
200 dolara iPhone Nano, 350 dolara iPad mini

Gelen duyumlar Nano’nun prototipinin hazır olduğunu söylüyor. Ayrıca 2'den sonra iPad mini de gelebilir.

Hızla değişen akıllı telefon pazarında arkasına Google'ın da desteğini almış olan 'in yükselişi tam gaz devam ediyor. Tabletler'den küçük ekranlı telefonlara kadar iOS'dan çok daha geniş bir ürün yelpazesine hitap eden Android'in "durdurulamaz" denilen yükselişine "dur" diyecek adımı da 'ın atmaya çalışması zaten bekleniyordu.

Apple daha önce reddettiği 2 farklı dedikoduyu hayata geçirmeye çalışıyor. Bunlardan ilki 200 dolar civarı bir fiyatla piyasaya sürülmesi düşünülen Nano. Diğeri ise 350 dolar civarı bir fiyatla piyasaya sürülmesi düşünülen Mini.

iPhone'un daha küçük bir versiyonu olan iPhone Nano 200 dolar fiyat etiketiyle piyasaya girmeyi başarabilirse çok daha geniş bir kitleye hitap ederek, pek çok akıllı telefon markasının kulvarında yarışabilecek. Ayrıca Apple'ın iPod'un giriş seviyesi versiyonu olan iPod Touch'ı 200 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürebildiği düşünülürse iPhone Nano da çok da sıra dışı bir fikir gibi görünmüyor. Çinli firmaların sadece 50 dolarlık ekstra bir ekipmanla iPod'ları telefon edilebilir hale getirdiğini de daha önce görmüştük.

iPhone Nano için Apple'ın bir fikri daha var: evrensel SIM kart. Apple'ın yeni nesil ürünlerinin içine gömülü bir SIM kart koyması bekleniyor. Bu kart, tüm operatörlere uyumlu olacak ve Apple kullanıcıları ürünlerinin içini açma gereksinimi duymadan operatör değiştirebilecekler. "Tuşlara bas, gerisini elleme sakın" mantığıyla ürünlerini müşterilerine adeta ödünç veren Apple'dan beklediğimiz bir hamleydi bu zaten. Daha önce de Apple'ın servise giden ürünlerin vidalarını "açılmaz" vidalarla değiştirdiğinin haberini sizlere vermiştik.

Apple cephesinden gelen bir diğer duyum ise bu sene içerisinde 2 adet tabletle karşımızda olacakları. Bunlardan birisi tabi ki uzunca bir süredir konuşulan iPad 2 olacak. Diğer tablet ise şimdilik iPad Mini olarak anılıyor. 350 dolar civarı bir fiyatla piyasada olması beklenen yeni Apple tableti, adından da anlaşılabileceği gibi iPad'in daha küçük ve kolay taşınabilir bir versiyonu olacak. Daha önce Steve Jobs'un reddettiği 7 inç ekranlı iPad fikrini doğrular nitelikteki bu dedikoduların ne denli doğru olduğunu ürünün piyasada olması beklenen 2011 Eylül'ünde göreceğiz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

berke berke

gereksiz bence

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 17.08.2011 16:07
Nurdann Nurdann

iyice küçülsün cebime girsin ipad'in nanosu

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 11.02.2011 21:07
Behçet Behçet

apple bedava dağıtsa da almam...

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır10
cevapla 11.02.2011 17:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 51

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın