| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

yakınlaşması ’ı kızdırdı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 10.02.2011, 16:35 Güncelleme Tarihi: 12.02.2011, 10:38
Etiketler:
nokia microsoft stephen elop windows google android
Microsoft Nokia yakınlaşması Google’ı kızdırdı

’nın içinde olduğu zor durumdan kurtulmak için çözümü Phone 7’de görmesi, ’ın hoşuna gitmedi.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yılın ortalarından beri oldukça sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Nokia'nın CEO'su 'un yaptığı akıllı telefon piyasasının çok gerilerinde kaldığını vurgulayan yazısı da bunun önemini ortaya koyan nitelikteydi. Ancak akıllı telefon piyasasına girebilmek için "farklı rekabet koşullarına uyum sağlayacağı" açıklaması, Nokia'nın yeni işletim sistemini seçmeye yaklaşmasıyla sonuca ulaşıyor gibi görünüyor.

Nokia'nın, 'un Phone 7 mi yoksa 'ın 'ini mi seçeceği uzun süredir merak konusuydu. Gizli kaynaklardan sızan bilgiler ise Nokia ile Microsoft'un anlaşmak üzere olduğunun sinyallerini verdiler. Ancak Google'ın da Nokia telefonlarda kendi işletim sisteminin devrede olması ve Nokia'nın Windows Phone 7'yi tercih etmesi, Google cephesinde hayal kırıklığıyla karışık bir kızgınlığa sebep oldu. Anlaşmanın kesinlik kazanmasına bu kadar yaklaşılırken Google'dan Vic Gundorta, Twitter'a Nokia'yı ve Microsoft'u kızdırması muhtemel olan "iki tavuk bir kartal etmez" deyimini hatırlatma gereği duydu.

Nokia bu açıklamaya kızmakta son derece haklı olabilir ancak olayın bir başka boyutu da var ve bu da teknoloji dünyasında çağa ayak uyduramayanların zor duruma düşeceklerinin ironik bir kanıtı gibi görünüyor. 2005 yılında, Nokia'nın o dönemki Genel Müdür Yardımcısı Anssi Vanjoki de BenQ'nun Siemens'in başarısız kabul edilen telefonlarını satın almasıyla ilgili birebir aynı sözü kullanmıştı. Belki de o zamanlar Nokia'da çalışanların hiçbiri birgün kendi firmalarının da aynı duruma düşeceğini tahmin edememiştir.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Volkanz Volkanz

Nokia Windows 7 kullanırsa kendi sonunu hazırlamış olur, Android dururken Windows kullanmak büyük hata...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.02.2011 11:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 48

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın