| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

için röntgen

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 15.10.2010, 00:00 Güncelleme Tarihi: 01.12.2010, 15:12
Etiketler:
Altan Odabaşı iphone uygulama app
iPhone için röntgen uygulaması

Gençlerin mesajlarındaki "terbiyesiz" kelimeleri çıkartmayı planlayan le, arka bahçesinde neler döndüğünün farkında değil.

Geçtiğimiz günlerde verdiğimiz haberimizde, le'ın özellikle gençleri korumak amacıyla (artık nesini koruyacaklarsa) patentini almaya çalıştığı projenin haberini vermiştik. Mesajlarda gönderilen ve Apple'ın uygunsuz bulduğu kelimeleri bloklayabilen bu özelliğin kontrolü, gençlerin ailelerine verilecekmiş.

Mobil dünyanın namus bekçiliğine soyunan Apple'ın App Store'unda ise gençleri çok daha kötü yönde etkileyecek lar mevcut. App Store'un patronunun bile birkaç farklı "gaz çıkarma sesi" uygulaması hala satılmakta. Fakat gözümüze son çarpan uygulama "Camera Camouflage" yani "kamera kamuflajı" uygulaması. Bu uygulama sayesinde kimse sizin fotoğraf çektiğinizi anlamayacak, yani fotoğraf çekme işlemi sizin yalandan telefonunuzun zil sesinin çalmasından sonra başlıyor. Sizin herhangi bir sesinizle tetiklenen sistem de fotoğraf çekiyor.

Bu uygulamanın bile sadece kötü niyetli ellerde rahatsız edici olabileceğinin farkındayız. Fakat asıl sorun Apple'ın ülkemizde "pek yaşamadığımız" sansür olayına el atması. Bırakın gençler nasıl isterlerse öyle mesajlaşsınlar.

Not: Yazıda bahsettiğimiz yazılımın geliştiricisi de bir türk: . Altan Odabaşı'nın uygulamasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın