| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

ve Alcatel-Lucent'ten önemli

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 08.12.2015, 12:02 Güncelleme Tarihi: 08.12.2015, 12:06
Etiketler:
Turkcell Alcatel Lucent iş birliği kurumsal Önder Sönmez ilker kuruöz
Turkcell ve Alcatel-Lucent'ten önemli iş birliği

, Alcatel-Lucent grup şirketi Nuage Networks ile yeni nesil şebeke altyapıları ve bu altyapılardan sağlanacak servisler konusunda başlattı.

Yapılan işbirliği kapsamında ilk olarak SDN tabanlı yeni nesil servislerin, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirebilmek için test ve geliştirme çalışmalarına başlanacak. Bu çalışmayla birlikte ICT ve network kaynaklarının eşzamanlı otomasyonu sağlanarak, kurumların talepleri doğrultusunda servislerin saniyeler içerisinde devreye alınabilmesi mümkün olacak. Böylece Turkcell kurumsal müşterileri sağlanacak bu yeni nesil şebeke çözümleri sayesinde ICT yatırım maliyetlerini daha da düşürebilecek.

Turkcell, yeni nesil şebeke servisleriyle, her bir kurumsal müşterinin ihtiyacına anında özel çözümler sunarak, pazardaki mevcut çözümlere göre fark yaratacak. Yeni servislerle birlikte kurumların bünyelerindeki ICT, güvenlik ve network fonksiyonları sanallaştırılacak ve sanallaşmış bu fonksiyonlar 'in veri merkezi altyapısında, yine bu kurumlara özel olarak tasarlanmış servis zincirleri şeklinde hizmet verecek.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz konuyla ilgili şunları ifade etti:

"Turkcell olarak Alcatel-Lucent grup şirketi Nuage Networks ile yaptığımız işbirliği ile yeni nesil şebeke servislerini müşteri deneyimi açısından yepyeni bir boyuta taşımayı hedefliyoruz. Bu anlamda kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarından yola çıkarak her bir müşterimizin ihtiyacına özel çözümler sunmak amacıyla SDN teknojisinden faydalanarak yeni nesil şebeke ve veri merkezi çözümlerini oluşturacağız. Bu yeni nesil çözümler sayesinde kurumlar ICT alt yapıları için büyük kaynaklar ayırmak yerine, bu yatırımları kendi işlerine yönlendirerek verimliliklerini artırabilecek."

Alcatel-Lucent Türkiye-Azerbaycan Genel Müdürü Önder Sönmez, işbirliğiyle ilgili olarak "Türkiye'de gelişmiş teknolojik ürün ve servisler sunan Turkcell ile çalışmanın heyecanını yaşıyoruz. Turkcell'in üstün şebekesindeki sanallaştırma hedefleri ile Nuage Networks'ün vizyonu aynı eksende seyrediyor; dolayısıyla Turkcell ile birlikte pazarda çığır açacak yeni servisleri sunmak için sabırsızlanıyoruz" dedi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 1562

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın