| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

pazarının değeri 70 milyar dolar olacak!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 07.12.2015, 16:58 Güncelleme Tarihi: 07.12.2015, 17:04
Etiketler:
sanal gerçeklik virtual reality VR TrendForce Jason Tsai sony htc samsung Oculus
Sanal gerçeklik pazarının değeri 70 milyar dolar olacak!

Gün geçtikçe büyüyen le alakalı öngörü raporları yayınlandı.

Hasan Uğur Nayır

(/) cihazlarına olan talep daha da yükseliyor. Şirketler bunun farkında ve cihazlarını yavaş yavaş piyasaya sunuyorlar. Sanal gerçeklik pazarında şirket sayısının artması, uygulamaların çeşitlenmesi gibi birçok faktör rekabeti ve artan değeri de beraberinde getiriyor. TrendForce'un son tahminlerine göre (Donanım ve yazılım da dahil) 2016'da VR pazarının toplam değeri 6.7 milyar dolara ulaşacak. 2020 yılında ise bu değer roket gibi fırlayarak 70 milyar dolara yükselecek.

Analist , "Bu rakamlar VR teknolojisinde ticaari olmayan kullanım değerlerini içermiyor. Fakat pazar bağımsız yazılım geliştirme için bastırıyor. Bu durum piyasanın büyümesi ve yeniliklerin tanıtımında önemli bir rol oynayacak" açıklamasında bulundu.

Tsai, Facebook ve Youtube gibi büyük sosyal medya platfomlarının VR videolar ve yazılımlar üretmek için geliştirme kitleri destek hizmetleri sağlayacağını da düşünüyor. Şimdilik bazı medya kuruluşları ve organizasyonlar tarafından denemesi yapılan VR hizmetleri var. Ancak bunlar ticari olmayan girişimler. Analist pazarın büyümesinin Sony, Samsung, Oculus, HTC gibi şirketlerden gelen cihazlara bağlı olmadığını vurguladı. Tsai sanal gerçeklik sektörüne yenilikçi uygulama katkısının bağımsız geliştiricilerle olacağını raporunda açıkladı.

Sizin sanal gerçeklik cihazları ve pazarı hakkındaki düşünceleriniz nedir? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 1560

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın