| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

ve henüz anlaşmadı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.11.2015, 10:21 Güncelleme Tarihi: 27.11.2015, 12:02
Etiketler:
lg apple iphone oled OLED TV lg display Paju m3 P10
LG ve Apple henüz anlaşmadı

Güney Koreli üreticinin panel konusundaki planları biraz daha belli olmaya başladı.

Hasan Uğur Nayır

Hatırlarsanız birkaç gün önce DigiTimes tarafından 'nin yeni üretim tesisi için 4 milyar dolar harcayağı raporlanmıştı. P10'un esnek ekranlı 'lara panel üreteceği iddia edilmişti. Şimdi ise ETNews tarafından yayınlanan yepyeni bir rapor, LG'nin yatırımı büyük OLED panellere yapacağını, esnek OLED panel yatırımının ertelendiğini belirtiyor. Neler olduğuna büyüteç tutalım.

Kaynaklar ne diyor?

Taze rapora göre , Paju M3 ve yeni P10 üretim hattı için maksimum 1.57 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. İki üretim bandı panellerinin tedariğini genişletebilir. LG, Gen. 11 panelleri için P10'u kullanıp kullanmayacağına karar vermiş değil. Şu aşamada LG Display, TV'ler için büyük OLED panellerine yatırım yapacak gözüküyor. İstenilen verime ulaşılması ve OLED TV pazarını genişletmek amacıyla yatırımın biraz daha öne çekilmesi sürpriz bir durum sayılmaz.

Makalede yazılanlara biraz daha yakından bakarsak LG Display, iPhone'lar için esnek OLED paneller tedarik etmek üzere henüz sözleşme imzalamadı. Bu yüzden Koreli şirket esnek OLED yatırımını erteledi. Endüstri kaynakları bir ya da iki ay için Apple ve LG'nin nihai sözleşme şartlarında anlaşacaklarını öngörüyor. Yine de bu konu halen belirsizliğini koruyan noktalardan biri.

Şimdilik 'da bina inşaatlarının bitirilmesi amaçlanmış. Gelecek seneye kadar tamamlanacak olan inşaatın bedeli ise yaklaşık olarak 870 milyon dolarla 1.22 milyar dolar arasında.

Sektörden ismi açıklanmayan bir yetkili yaptığı açıklamada, "Apple ve LG Display arasında herhangi bir sözleşme yapılmadı. Bundan sonra ek büyük yatırımların yapılması yüksek ihtimal. LG, OLED TV alanındaki üst konumunu korumak istiyor. Bu yüzden TV yatırımlarına temelde sürdürmeye karar verdi." dedi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 1547

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın