| Üye ol | 19 Ocak 2017,Perş

ların esrarengiz anlamları

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 29.08.2012, 11:22 Güncelleme Tarihi: 03.09.2012, 11:52
Etiketler:
marka logo mesaj internet grafik sony vaio facebook toblerone
Logoların esrarengiz anlamları

larının belli bir anlam taşıdıklarını ve bazılarının içlerinde gizli lar/ işaretler olduğu biliyor muydunuz?

Şu Internet nelere kadir sevgili okurlar; her gün yeni bir şey öğreniyorum! Mesela… larının belli bir anlam taşıdıklarını elbette biliriz ama bazılarının içlerinde gizli lar/ işaretler olduğundan gerçekten haberim yoktu. Evet, logoların esrarengiz dünyası karşısında şaşkınlık ve hayranlık içindeyim… Bakınız şu "sihirbaz" sanatçılarının hünerli ellerinden, akıllarından çıkan işlere… Hepsini http://pinterest.com/fecir13/esrarengiz-logolar-29-08-2012-tarihli-yazm/ adresinde sizin için topladım; öyküleri de aşağıda:

***


* logosu analog ile dijital teknolojinin entegrasyonuna işaret ediyor… "VA" bir analog dalga oluşturuken, "IO" ise elektroniğin ABC'si sayılan ikili sayı düzeni 1 ve 0'ı simgeliyor!


* logosunda, Matterhorn dağlarının içinde bir ayı figürü gizli... Markanın doğduğu yer, tam o nokta!


* NBC logosunda gizli tavuskuşunun yüzü sağa dönük... Firmanın "geçmişe değil hep ileriye bakma" mottosunu ve yayınladıkları programlardan gurur duyma halini simgeliyor!


* Yer Bildirimi logosu doğrudan Foursquare rekabetine odaklanmış sanki... Foursquare'in kelime anlamı "sağlam/ kararlı" olsa da, 4 ve kare sözcüklerinin birleşiminden oluşuyor. Facebook Yer Bildirimi logosunun zemininde de bir kare üzerinde 4 sayısı var. Yani… Facebook bildirgeç iğnesi, zemindeki rakibi mi "dürtüyor" acaba?


* Amazon logosunda, yazının altında A'dan z'ye uzanan ok hem ürün yelpazesini gösteriyor, hem de mutlu tüketicileri ifade eden gülen bir yüz oluşturuyor...


* FedEx logosunda E ile x arasındaki gizli ok, firmanın teslimatlarındaki hız ve kesinliği ifade ediyor…

***
Bunlar sadece bir iki örnek ama görüyorsunuz işte, "Ne sihirdir ne keramet el çabukluğu marifet"! Çocukken bulutların içinde şekiller bulmak gibi, buyrun biz büyüklere yeni bir eğlence daha: Dünyaya farklı/ dikkatli bakmaya zaman ayırıp, incelikleri görebilmek ve mucizeleri keşfetmek adına bir başlangıç olur belki…

Yazara sosyal medyadan ulaşabilmek için:
http://www.facebook.com/fecir.alptekin
https://twitter.com/feciralptekin
http://pinterest.com/fecir13/

Fecir Alptekin - Sabah

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 463

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın