| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

ve , yeniliği için işbirliği yapıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 05.10.2011, 13:45 Güncelleme Tarihi: 05.10.2011, 14:17
Etiketler:
cisco vmware bulut bilişim anlaşma
Cisco ve VMware, bulut bilişim yeniliği için işbirliği yapıyor

Veri ağları konusunda dünya lideri olan ile , müşterilerinin bulut süreçlerini hızlandıran sanallaştırma çözümlerine getirdikleri yenilikleri duyurdu.

ile , müşterilerinin bulut süreçlerini hızlandıran sanallaştırma çözümlerine getirdikleri yenilikleri duyurdu. Dört yıldan uzun süredir devam eden stratejik ilişki ve mühendislik işbirliği sonucunda şirketler, endüstri iş ortaklarıyla birlikte çoklu veri merkezleri ve bulut ortamlarındaki sanal cihazların mobilitesini yaygınlaştıracak teknolojiler geliştirdi. Şirketler ayrıca ölçeklenebilirliği, güvenliği ve performansı artırmak üzere tasarlanmış bir dizi masaüstü sanallaştırma ve bulut altyapısını da duyurdular.

VXLAN: Ağ Sanallaştırmada Devrim

İsteğe bağlı olarak oluşturulabilecek mantıksal, sanal ağların geliştirilmesinde yeni ve büyük bir adım niteliğindeki Sanal Genişletilebilir Yerel Alan Ağı (VXLAN), işletmelerin kritik uygulamaları için mümkün olan tüm alanlarda bilgisayar ve depolama kapasitelerini kullanabilmelerine olanak tanıyor.

BT yöneticilerinin bulut üzerinden çalışan uygulamalarda tüm kullanıcıların erişim verileri ile uygulamanın her aşamasında mantıksal ağlarla uygulamaları kontrol etmeleri gerekiyor. VXLAN, ağ kaynaklarını verimli şekilde kullanarak bulut üzerinden uygulamaları çalıştırmak için gereken milyonlarca mantıksal ağı kapsayacak şekilde genişletilebiliyor. VXLAN aynı zamanda, bilgisayar kapasitesinin özel ve kamu bulutlarına yayılabilecek kaynak havuzlarından sağlandığı hibrid bulutlarda çalışan uygulamaları da destekleyecek.

Cisco ve VMware'den Rekor Sanallaştırma Performansı

Cisco Unified Computing System (UCS), endüstri standardı bulut performans ölçütü VMware VMmark 2.1 ölçütünde yeni bir dünya rekoruna imza attı. Cisco UCS, diğer benzer çekirdek sayısına sahip sunuculara oranla yüzde 21 daha iyi performans göstererek VMware VMmark 2.1 ölçütünde şimdiye kadar kaydedilmiş en yüksek dereceye ulaştı.

Cisco ve VMware Masaüstü Sanallaştırma Çözümlerini Yaygınlaştırıyor

Masaüstü sanallaştırma: Cisco ve VMware, Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) çözümünü VMware View 5'i ve Cisco işbirliği çözümleri entegrasyonlarını destekleyecek şekilde genişletiyor.

İşbirlikçi Çalışma Alanı: Cisco Unified Communications ile VMware View, çağrı kontrolü ve VMware vSphere 5, VMware View 5, Cisco Unified Communications (UC) ve Cisco Unified Computing System (UCS) ile artan ölçeklenebilirliği kapsayan işbirlikçi bir çalışma alanı sağlıyor.

Sanal Masaüstü İstemcileri: Cisco Cius ve Cisco Virtualization Experience Clients (VXC) 2100 ve 2200 bitim noktalarında mevcut olacak VMware View 5, çalışanların şirket uygulamalarına ve içeriğine yüksek güvenlikli ve gerçek zamanlı erişimine olanak tanıyor.

Tek tuşla arama: VMware View with WebEx Connect 7, VMware View sanal masaüstü uygulamalarında WebEx Connect çalıştıran kullanıcılar arasında tek tuşla arama yapılmasına olanak tanıyarak kullanıcıların daha verimli iletişim kurmasını sağlıyor.

Bulut Altyapısı: Hizmet Olarak BT'nin Çıtası Yükseliyor

Geliştirilmiş bulut altyapı platformu: Cisco ve VMware ortak çözümleri, e sağlam bir temel oluşturma amacıyla en yeni VMware vSphere 5 ve Cisco UCS 2.0 çözümleriyle genişletildi.

İsteğe bağlı bulut altyapısı: VXLAN teknolojisi, VMware vSphere 5, VMware vCloud Director 1.5 ve Cisco Nexus 1000V sanal anahtar üzerinde desteklenerek isteğe bağlı bulut altyapısı sunulacak ve böylece son kullanıcı deneyimi geliştirilecek.

Güvenli Bulut Altyapısı: Cisco, çok kullanıcılı bulut altyapılarında güvenliği artırma amacıyla Nexus 1000V için Virtual ASA güvenlik duvarını sunuyor ve bunu VMware vCloud Director ile entegre etmeyi planlıyor.

Kolaylaştırılan yönetim: Cisco UCS 2.0, VMware vSphere 5 Auto Deploy'u UCS Managerautomates'a entegre ederek hypervisor konfigürasyonunu otomatikleştirir. Bu entegrasyon BT hizmetlerini hızlandırır ve VMware vSphere görüntüleriyle sunucu ve ağ konfigürasyon prensiplerini güçlendirerek hata olasılığını azaltır.

Cisco Sunucu, Erişim ve Sanallaştırma Teknolojileri Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Soni Jiandani, "VMware işbirliğiyle Cisco, ağ kapasitesini ortaya çıkararak sanal makineleri tek bir depolama alanına bağlı olmaktan çıkarıp farklı lokasyonlardan tüm veri merkezine ve bulut altyapısına erişim sağlıyor. VXLAN, uygulamaların bulut üzerinden kullanımını kolaylaştırmak için ağ segmentlerini milyonlarca VM'ye (sanal cihaz) ölçeklendirme olanağı sunacak. Aynı zamanda bu VM'leri ve uygulamaları da yüksek güvenlikli sanal ağlar aracılığıyla dağıtarak, müşterilere çok kullanıcılı bulut ortamları için gereken güvenlik de sağlanabilecek" diyor.

VMware Başkan Yardımcısı ve Bulut Altyapı ve Yönetimi Bölümü Genel Müdürü Raghu Raghuram ise "Cisco ile işbirliğimiz müşterilerimizin ortamlarına stratejik değer katan birçok teknoloji yeniliği ile sonuçlandı. Duyurduğumuz yeni ve gelişmiş teknoloji entegrasyonları ile kurumlara veri merkezlerini hibrid bulut bilişim için, masaüstlerini de geleceğin PC-sonrası dünyası için dönüştürmelerinde yardımcı olmaya devam ediyoruz" diyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 96

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın