| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Türkiye, 5. yıl dönümünü kutluyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 26.05.2011, 17:23 Güncelleme Tarihi: 26.05.2011, 17:32
Etiketler:
vodafone kutlama yıldönümü
Vodafone Türkiye, 5. yıl dönümünü kutluyor

, Türkiye'deki 5'inci yıl dönümünü 2010-11 mali yılı sonuçlarını da değerlendirdiği bir basın toplantısıyla kutladı.

2005 yılı sonunda Türkiye'ye en büyük 2'nci doğrudan yabancı sermaye yatırımı ile giriş yapan , 5 yıllık dönemi 10.9 milyar TL'ye ulaşan toplam yatırım, 16.8 milyon abone, 3.7 milyar TL yıllık gelir seviyesi ve yüzde 27.1 gelir pazar payı ile tamamladı.

Vodafone Telekomünikasyon AŞ adıyla faaliyete geçmesinin 5'inci yıl dönümünü kutlayan Vodafone Türkiye yöneticileri, düzenlenen toplantıda geçtiğimiz günlerde açıklanan 2010-11 mali yılı sonuçlarını değerlendirdi.

Yapılan açıklamaya göre; müşteri odaklı stratejik programını 2 yılı aşkın bir süreden bu yana sürdüren Vodafone Türkiye, bu sayede bir süre önce kazandığı "en çok tavsiye edilen" ve "numara taşımada en çok tercih edilen" operatör unvanını 5. yıl dönümünde de korudu. Vodafone Türkiye, ayrıca, Vodafone Grubu içerisinde ciro ve abone sayısında 8'inciliğe, abone başı dakika kullanımında ise 3'üncülüğe yükseldi.

Vodafone Türkiye'nin 2006-07 mali yılında 13.9 milyon olan abone sayısı, 2.349 milyar TL olan cirosu ve yüzde 21.7 olan gelir pazar payı; 2010-2011 mali yılında sırasıyla 16.8 milyon, 3.7 milyar TL ve yüzde 27.1 seviyesinde gerçekleşti.

Vodafone Telekomünikasyon AŞ'nin kuruluşunun 5. dolayısıyla bir mesaj gönderen Vodafone Grubu CEO'su Vittorio Colao, özellikle son 3 yıl içerisinde Türkiye'de kaydedilen inanılması zor ve çarpıcı başarıdan çok etkilendiklerini belirtti. Colao, mesajında, "Türkiye'deki müşterilerimize daha rekabetçi bir ortamda, daha uygun maliyetlerle daha iyi ürün ve hizmet alabileceklerini faaliyetlerimizle ve verdiğimiz sözleri yerine getirmek suretiyle kanıtlayarak pazar payımızı artırmayı başardık," açıklamasını yaptı. Colao, ifadelerini şöyle sürdürdü:

"Bu başarıyı getiren başta Serpil Timuray yönetimindeki liderlik ekibini ve tüm Vodafone Türkiye çalışanlarını kutluyorum. Kendileriyle gurur duyuyoruz. Bir diğer gurur kaynağımız ise 5 yıl içerisinde Türkiye'ye yaptığımız yatırım miktarının yüksekliğidir. Yatırımlarımıza devam edeceğimiz önümüzdeki 5 yılı yeni bir başarı hikayesine dönüştürmek için ilk adımı attığımız bu önemli günde, Türkiye'de faaliyete başladığımız ilk günden bu yana bizlerden ve markamızdan güvenini ve desteğini esirgemeyen Türk
tüketicisine teşekkürlerimi sunarım."

"Müşterimizi Faaliyetlerimizin Merkezine Yerleştirdik"

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise, özellikle son 2 yılda devreye aldıkları stratejik programda müşteri memnuniyetine, inovasyona ve kaliteye odaklı faaliyetleri ve teknolojik yatırımlarının sonuçlarını almaktan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı. Şirketin 2010-11 mali yılını güçlü ve karlı bir büyümeyle tamamladığını kaydeden Timuray, "Alınan sonuçlar güçlü ve istikrarlı performansımızı yeni döneme sürdürülebilir bir biçimde taşıdığımıza işaret ediyor. Önümüzdeki 5 yıl ve ötesinde müşterilerimizin güvenine layık olmak ve Türkiye'ye daha fazla değer oluşturmak adına daha fazla çalışacağız. Bugün geldiğimiz noktadaki başarımız, gelecek için omuzlarımıza daha fazla sorumluluk yüklüyor" diye konuştu.

"Vodafone Türkiye yönetimi olarak göreve ilk geldiğimiz günden itibaren müşterimizi faaliyetlerimizin merkezine yerleştirdik" diyen Timuray, konuşmasının devamında, "Müşterilerimize daha iyi şartlarda, daha iyi ürün ve hizmetler sunmak adına sektörde birçok yeniliğin ve 'ilk'in öncüsü olduk. Özellikle numara taşıma, 3G, kontörden kuruşa geçiş gibi tüketicilerin faydasına olan tüm gelişmelerin en büyük destekçisi olduk. 1 TL'ye ilk operatör markalı akıllı telefon, memnun kalmazsanız paranız iade, süper internet gibi 5 yıl önce hayal bile edilemeyecek uygulamaları ilk kez müşterilerimizin faydasına sunduk. Herkese, her yerde, her an mobil internet felsefemizle örtüşen bu yeniliklerimiz, internetin demokratikleşmesi adına devrim niteliğinde adımlar oldu. Teknolojik yatırımlarımız kadar büyük bir ciddiyetle sürdürdüğümüz sosyal yatırımlarımızla topluma sağladığımız faydalardan gurur duymaktayız. Tüm bu çabalarımız ve faaliyetlerimizin karşılığında bizi Türkiye'nin ve Vodafone Grubu'nun en hızlı büyüyen operatörü unvanına layık gören 81 ildeki Vodafone Türkiye çalışanlarına, bayilerine, tedarikçilerine ve tüm iş ortaklarına teşekkürü borç bilirim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 58

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın