| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

LinkedIn'in değeri belli oldu

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 20.05.2011, 15:33 Güncelleme Tarihi: 20.05.2011, 15:37
Etiketler:
linkedin fiyat yatırım halka arz
LinkedIn'in değeri belli oldu

LinkedIn'in hisselerinin el değiştirmeye başlamasıyla değeri de ortaya çıktı.

Değeri 85 milyar dolar olarak açıklanan Facebook'un değerinin gerçekten bu kadar olup olmadığı tartışılmaya devam edilirken, LinkedIn'in de değeri belli oldu. Kullanıcılarının daha çok kariyer odaklı olarak kendi ağlarını kurmasına izin veren ve günümüzde Türkiye'de de birçok kullanıcısı bulunan LinkedIn, ı gerçekleştikten sonra değerini de belirlemiş oldu.

45 dolardan hisseleri satılmaya başlanan LinkedIn'in ilk gün sonunda el değiştiren hisseleri 94 dolardan satılmıştı. Bu da satışa çıkan ın %108 fazlasına tekabül ediyor. İlk günü bu ciddi yükselişle kapatan LinkedIn, ertesi güne de artışla başlayaran hisselerinin değerini 122.70 dolara yükseltti. 30 milyondan fazla hissesi el değiştiren firmanın değeri ise 8.9 milyar dolar olarak hesaplandı. Bu da şirketin 2010 yılında elde ettiği 243 milyon dolarlık gelirin 36 katı demek oluyor. Hisseleri son derece hareketli günler geçiren LinkedIn'in değerinin yine değişmesi de son derece olası görünüyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 54

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın