| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

, 'yı yı mı planlıyor?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 17.05.2011, 10:05 Güncelleme Tarihi: 17.05.2011, 10:22
Etiketler:
nokia microsoft satınalma satın alma akıllı telefon Eldar Murtazin
Microsoft, Nokia'yı satın almayı mı planlıyor?

Ortaya atılan bir iddia, 'un 'yı yı planladığını söylüyor.

Geçtiğimiz hafta Skype için 8.5 milyar dolar ödeyen Microsoft'un son zamanlarda para harcamaktan pek de çekinmediğini söylesek yanlış olmaz. Mobil sektördeki başarılı tahminleriyle bilinen ise kendi blogunda yazdığı yazıyla 'un para harcama modasını sürdüreceğini iddia ediyor. Murtazin, Microsoft'un 'nın telefon bölümünü satın alarak tamamen kendi üretimi olan telefonlarla pazara giriş yapmasını bekliyor. Böylelikle hem donanım hem yazılımına sahip olan Apple ve RIM gibi firmalara rakip olabilecek. Murtazin'e göre Microsoft böyle bir anlaşmayı 2011 sonuna kadar hayata geçirmeyi başarabilecek ve bunun için de kesenin ağzını tekrar açmaya hazır.

Ancak Nokia cephesinden yükselen sesler, bu anlaşmanın olacağına pek de ihtimal vermiyor. Şimdilik sessiz kalan Microsoft'un aksine Nokia İngiltere'den Mark Squires, kendi Twitter sayfasına yazdığı "Genellikle dedikodulara yanıt vermeyiz. Ancak söylememiz gerekiyor ki Eldar'ın yorumları giderek daha az isabetli bir hal almaya başlıyor" yorumuyla iddiaları bir bakıma yalanlamış oldu. Ancak Murtazi'nin yazısında bulunan "İki şirket de büyük bir acele içinde. Anlaşma şimdilik açıklanmayacak ancak 2011 sonuna kadar tamamlanmış olacak." ibaresi de kafaları karıştırmaya devam edecek gibi görünüyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 52

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın