| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

Yeni yazılım devleri Türkiye’den çıkacak

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 15.05.2011, 08:00 Güncelleme Tarihi: 15.05.2011, 08:00
Etiketler:
Medyasoft microsoft ISV Royalty anlaşma
Yeni yazılım devleri Türkiye’den çıkacak

, yazılım devi ’un Türkiye’deki tek distribütörü oldu. ya göre Türkiye’deki yazılımevleri geliştirdikleri yazılım ya da çözümlere Medyasoft üzerinden lisans alabilecek.

Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden , yazılım devi 'un Türkiye'deki ilk distribütörü oldu. Tüm dünyada yazılım geliştiren bağımsız kurumların, Microsoft teknolojileri ve yazılımlarını çok özel ve ekonomik şartlarda kullanmasını, geliştirilen yazılım ya da çözümlere Microsoft ürünlerini entegre edilmesini sağlayan ISV Royalty lisanslamaları, Türkiye'de Medyasoft tarafından gerçekleştirilecek.

Sağlıktan, sigortacılığa sektör fark etmeksizin tüm yazılım geliştiren kurumlara hitap eden ISV Royalty lisanslamaları sayesinde yazılımevleri Microsoft'un yenilikçi geliştirme araçları ve yazılımlarından olduğu kadar finansal desteğinden de yararlanabilecek.

Türkiye genelinde kayıtlı 1.300'ü aşkın kurumun yararlanabileceği yla ilgili olarak Medyasoft Genel Müdürü, İhsan Taşer; "Medyasoft olarak bugüne kadar yazılımdan eğitime ve Türkçe yayınlarımıza kadar bireysel ya da kurumsal pazarda geniş bir kitleye katma değerli çözümler sunduk. Bugünden sonra verdiğimiz hizmetlere dünya devi Microsoft ile yaptığımız ISV Royalty distribütörlük anlaşması sayesinde çok önemli bir açılım ekledik. Bu anlaşmayla bağımsız yazılım tedarikçilerine kendi geliştirdikleri yazılım uygulamalarını Microsoft teknolojileriyle entegre olarak son kullanıcılarına lisanslamalarında destek olacağız" açıklamasını yaptı.

ISV Royalty lisanslamaları hakkında da detaylı bilgi veren İhsan Taşer, "Türkiye genelindeki tüm bağımsız yazılım tedarikçileriyle işbirliği içerisinde çalışarak Microsoft teknolojilerinin kullanımının yaygınlaştırılmasının yanısıra kullanıcının avantajlı maliyetlerle Microsoft ürünlerini lisanslamasına olanak sağlayacağız. ISV Royalty lisanslamaları finanstan sağlık ve sigortacılığa kadar tüm yazılımevlerinin eksiksiz çözüm sunma becerisini ve gelirini artırarak, masraflarında azalma sağlayacak. Yazılımevleri bu lisanslama sayesinde ayrıca Microsoft'un veritabanı uygulamalarında da çok ciddi fiyat avantajı elde edecekler. Program çerçevesinde bağımsız yazılım geliştiricileri sadece Türkiye'de değil geliştirdikleri yazılım ya da çözümleri Microsoft ürünleriyle birlikte yurtdışında da son kullanıcılara lisanslayarak dağıtımını yapabilecek. Böylece sadece bölgesinde değil uluslararası arenada da adlarını duyurabilecekler" dedi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 51

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın