| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Intel Capital Türkiye'de ilk ını yaptı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 25.03.2011, 11:27 Güncelleme Tarihi: 25.03.2011, 11:43
Etiketler:
nokta yatırım bilişim intel capital
Intel Capital Türkiye'de ilk yatırımını yaptı

Intel Capital’in larının yeni ve önemli bir adımı olan yatırımı, şirketin Türkiye’nin geleceğine duyduğu güveni ortaya koyuyor.

Intel'in dünya çapında yenilikçi teknoloji şirketlerine sermaye ı yapan global yatırım kuruluşu Intel Capital, Türkiye'de tüketici internet ekosisteminin büyümesine destek olmak amacıyla Türkiye'nin önde gelen online medya şirketlerinden ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

Nokta, başta izlesene.com olmak üzere Türkiye'nin video, blog, fotoğraf paylaşımı, sinema ve pek çok farklı alanda sosyal medya ürünlerini bünyesinde bulunduran bir online medya şirketi. Nokta bünyesindeki siteler her ay Türkiye'deki internet kullanıcılarının %81.1'i tarafından tıklanmaktadır (ComScore Şubat 2011 verileri). Nokta, Ankara ve İstanbul ofisleriyle Türkiye'nin önde gelen internet medyası şirketleri arasındadır.

Intel Capital Nokta'ya yaptığı yatırımla Türkiye'de yerel teknoloji şirketlerinin ve internetin gelişimine katkıda bulunmayı, böylece ekonomik gelişmeye ve insanların yaşam kalitelerini yükseltmeye yardımcı olmayı ve firmaların global rekabetçiliklerini artırmayı amaçlıyor. Bu yatırımla şirket aynı zamanda Türkiye'ye olan bağlılığını da ortaya koyuyor. Stratejik yatırım anlaşması kapsamında Intel Capital Nokta'ya finansal ve stratejik destek sağlayacak. Intel hızla büyüyen online projelerini ve Türkiye internet ekosistemini güçlendirmek için Nokta'ya derin teknoloji bilgisini, portföyündeki diğer şirketlerin bilgi birikimini ve finansal kaynaklarını aktaracak.

Bu yatırım Intel Capital'in Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde yatırım yapmak için sahip olduğu 50 milyon dolarlık fonun ilk yatırımı. Yeni yatırım fırsatları için Türkiye ve bölgedeki şirketlerle görüşmelerini sürdüren Intel Capital gelecekte bölgede ve Türkiye'de daha fazla yatırım yapmayı amaçlıyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Aygün Coşkun Aygün Coşkun

Nokta, Virgül Reklam, İzlesene ve Blogcu gibi popüler İnternet sitelerinin kurucusu :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 27.02.2012 12:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın