| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

’nın ’a maliyeti 1 milyar dolar

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 08.03.2011, 15:15 Güncelleme Tarihi: 08.03.2011, 15:23
Etiketler:
microsoft nokia anlaşma akıllı telefon windows
Nokia’nın Microsoft’a maliyeti 1 milyar dolar

Tartışmalı sıyla ilgili yeni bir iddia daha ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere Nokia, işletim sistemi konusunda bir hayli sıkıntı çekmişti. ile Phone 7 işletim sistemi için anlaşan 'nın, bu anlaşması iki şirketin CEO'ları tarafından duyurulmuştu. Google ise bu dan duyduğu rahatsızlığı "iki tavuk bir kartal etmez" sözleriyle yorumlamıştı. Durumdan tek rahatsız olan Google da deildi. Nokia çalışanları da CEO'larını protesto etmeyi unutmadılar. Alınan en son bilgi olan Windows Phone 7 işletim sistemli telefonların bu sene geleceği duyurusundan sonra ortalık biraz sakinleşmiş gibiydi.

Bloomberg'in iddiası ise yeniden ortalığı karıştırabilir. İddiaya göre Microsoft, bu anlaşma için Nokia'ya 1 milyar dolar vermeyi kabul etmiş. Nokia da buna karşılık satılan her Windows Phone 7 işletim sistemli telefon için Microsoft'a belli bir miktar para vermeyi kabul etmiş. Anlaşmanın maddelerini bildiği söylenen 2 kişi tarafından ortaya konulan iddiaya göre anlaşma 5 yıldan uzun bir süre boyunca geçerli olacak.

Resmi açıklama yapılan 11 şubattan itibaren Nokia'nın hisseleri %26 oranında düştü. Windows Phone 7 işletim sistemli Nokia ların da piyasaya çıkana kadar yükselmesi pek de mümkün görünmüyor. Bu anlaşmadan karlı çıkanın kim olacağını kestirmek şimdilik henüz pek mümkün görünmese de Microsoft, şüphesiz ki rahat olan taraf. Nokia için ise Windows Phone 7 işletim sistemi büyük bir krize giden köprüden önceki son çıkış gibi görünüyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 23

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın