| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

a yatırım yapıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 04.03.2011, 11:20 Güncelleme Tarihi: 04.03.2011, 11:24
Etiketler:
geri dönüşüm çevreci philips yeşil it green it yeşil inovasyon
Philips yeşil inovasyona yatırım yapıyor

, şirketin üç sektöründe sürdürülebilir işletmeyi hızlandırmak için; 2015’e kadar a 2 milyar Euro yatırım yapacağını duyurdu.

2010 yılı itibariyle 'in a ( ürün geliştirme teknolojilerine) yaptığı toplam yatırım, belirlenen hedeflerin çok üstünde gerçekleşerek bir milyar Euro'ya ulaştı. Şirketin sürdürülebilir inovasyon konusundaki azminin sonucunda, Philips "Yeşil Ürün" satışları, 2009'da toplam satışın yüzde 31'ini oluştururken; 2010'da ise yüzde 38'ini oluşturdu.

Yeşil ürünlerin satış oranında 2010 yılında gerçekleşen artış, şirketin tüm sektörlerinde kullanım ömrü boyunca çevreyi çok daha az etkileyen ürünler geliştirmeyi hedefleyen EcoDesign yaklaşımına sürekli olarak odaklanmasıyla gerçekleştirildi.

Sağlık bakım alanına yeni eklenen Yeşil Ürünlerden biri de Philips Essential adını taşıyan hasta izleme sistemi. Nakil sırasında klinik iş akışı ve hasta güvenliği için tasarlanan bu sistem, enerji kullanımında yüzde 48 azalma, yüzde 72 daha az ürün ağırlığı ve yüzde 32 daha az ambalaj ağırlığı sağlıyor ve kurşunsuz batarya ile çalışıyor.

Tüketici ürünlerine eklenen dikkat çekici yeşil ürünler arasında yer alan dünyanın ilk PVC/BFR içermeyen televizyonu Econova TV ise hem AB-enerji "A " etiketini aldı hem de EISA En İyi Yeşil TV 2010/2011 ödülünü kazandı.

Aydınlatma, Philips'in toplam Yeşil Ürün satışlarının yarısına yakınını oluştururken sektörde geleneksel 60-watt şeffaf lambanın yerine geçebilecek ilk ürün olan, Philips AmbientLED 12 watt lambanın (aynı zamanda profesyonel olarak Philips EnduraLED markasıyla da satılıyor) piyasaya sürülmesiyle önemli atılımlar yapmaya devam etti. Kategorisinde ENERGY STAR belgesi alan ilk ürün olan bu yenilik, Amerika Aydınlatma Derneği tarafından Tomorrow ödüllerinde "LED değişimleri lamba" kategorisinde ödül aldı ve Popular Science Dergisi tarafından "2010 yılının ürünü" seçildi.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 20

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın