| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

“Doğu ”ni ’te açtı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 03.03.2011, 16:44 Güncelleme Tarihi: 03.03.2011, 16:52
Etiketler:
plus telekom bitlis ttnet Binali Yıldırım çağrı merkezi
Plus Telekom “Doğu Çağrı Merkezi”ni  Bitlis’te açtı

“Doğu ”, tarafından bugün hizmete açıldı. Ulaştırma Bakanı ’ın yaptığı açılışa binlerce li katıldı.

Müşteri hizmetleri bulunan firmaların operasyonlarını yürütecek olan , doğunun işsizlik sorununun çözümüne destek verecek önemli bir yatırıma imza attı. Ulaştırma Bakanı , KKTC Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, BTK Başkanı Tayfun Acarer, Valisi Nurettin Yılmaz, Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ve bölge milletvekillerinin katılımı ile Bitlis’te hizmete giren “Doğu Çağrı Merkezi”, ilk etapta 300 kişilik ekibi ile hizmete başladı. İlk müşterisi olan Plus Telekom yakında farklı şirketlere de Doğu Çağrı Merkezi’nden hizmet sunmaya başlayacak. Böylece bölgede daha çok sayıda kişi iş imkanı elde edecek.

Açılış sırasında konuşma yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım; bugüne kadar Bitlis’e okullar, sağlık ocakları, üniversite gibi pek çok yatırımın yapıldığını ancak çalışmak için yeterli imkan bulunmadığını kaydetti. Üniversite sınavlarında bu kadar başarılı bir ilin gençleri için yeni iş imkanı sunacak projelere ağırlık vereceklerini ileten Bakan Yıldırım, Doğu Çağrı Merkezi’nin Bitlis ilinin işsizlik sorununun çözümüne önemli destek sağlayacağını iletti.

Plus Telekom’un bu yatırımı yeni kurulacak merkezler ile 1 yıl içinde 1.000, 2 yıl içinde 3.000 kişiye iş imkanı sunarak bölgenin en büyük çağrı merkezi olacak. Merkezde çalışacak personel 2 aylık uzman eğitiminin ardından çağrı merkezinde görevlerine başlayacak.

Çağrı merkezinde görev alacak personelin % 80’ini kadınlar oluşturacak. Yüksek eğitim ve kültür düzeyine sahip olmasına rağmen iş imkanı bulamayan yüzlerce Bitlisli kadın Doğu Çağrı Merkezi ile çalışma hayatına atılacak.

Plus Telekom, yeni açılan tesisinde firmalara çağrı merkezi hizmeti vermenin yanı sıra, yine kendi bünyesinde bulunan 118 70, 118 90, 118 99 servis numaraları ile bilinmeyen numaralar servisini de yürütecek.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 17

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın