| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

’dan önce, Steve Jobs’dan sonra

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 24.02.2011, 11:01 Güncelleme Tarihi: 24.02.2011, 11:11
Etiketler:
steve jobs apple sağlık tim cook Ceo
Steve Jobs’dan önce, Steve Jobs’dan sonra

’un sorunları yüzünden görevine ara vermesi hissedarları huzursuz ediyor.

Hatırlayacağınız üzere ocak ayında 'un sağlık sorunları nedeniyle görevi bıraktığını söylemiştik. 'ın başarılı 'su geçtiğimiz 7 sene boyunca 3 kere sorunları yüzünden görevinden uzaklaşmak zorunda kalmıştı. 2009 yılında karaciğer nakli ile hayatı kurtulan Jobs, 2011'in ilk ayında tekrar sağlık sorunları yüzünden işine ara vermek zorunda kalırken yönetim kuruluyla bunu konuştuğunu ve onlar açısından bir sorun bulunmadığını açıklamıştı.

Ayrılırken yaptığı "Ben CEO olarak devam edeceğim ve önemli stratejik kararların verilmesinde etkin rol oynayacağım" demesine ve 'un Apple'ı idare edebileceğini söylemesine rağmen şirketin hissedarlarının konuyla ilgili endişeleri olduğu açık. Hissedarların CEO'luk görevi için vekalet planı yapılmasını istemelerine karşın yönetim kurulu, bu planın ortaya çıkmaması için hissedarlara söz konusu planın gizli kalması yönünde oy vermeleri için çabalıyor. Ancak yapılan yıllık toplantıda hissedarların yine bu beklentilerini dile getirmeleri bekleniyor.

Apple denince akla gelen ilk isim olan Steve Jobs'un sağlık sorunları işini etkilemesine rağmen tercihini sağlığını öncelikli belirleyerek yapması son derece normal. Ancak hissedarlar, belki de para kaybetme korkusuyla Jobs'un yerine vekalet edecek ve belki de gelecekte CEO olacak kişinin planının açıkca yayınlanması konusunda bir hayli hırslılar. Ancak Steve Jobs'un sadece bir CEO olarak değil, halkın gözündeki imajını ve Apple'a kattığı değeri göremiyor olabilirler.


YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

mlck mlck

iyi bir arkadaş

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.03.2011 22:14
Behçet Behçet

Apple bitmiştir, el Fatiha...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.02.2011 16:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 15

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın