| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

çalışanlarından protestosu

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 13.02.2011, 14:34 Güncelleme Tarihi: 14.02.2011, 10:18
Etiketler:
symbian nokia meego microsoft
Nokia çalışanlarından Microsoft protestosu

Binlerce çalışanı, ile yapılan anlaşma üzerine bir protesto gösterisi düzenledi.

ile 'un akıllı telefon yolunda bundan sonra beraber ilerleyeceğini ve yıllardır desteklediği açık kaynaklı 'ı bir nefeste çöpe atacağının haberini geçtiğimiz günlerde sitemizde yayınlamıştık. Microsoft'un yanlış seçim olduğunu düşünen pek çok teknoloji editörü ve Nokia hayranı bu birleşmeyi onaylamamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise olay tam olarak Nokia'nın Tampere ve Oulu ofislerinde patlak verdi.

İki ofisten toplam binin üzerinde çalışan durumu protesto ederek iş yerinden ayrıldı. Nokia'nın Finlandiya'daki toplam işgücünün dörtte biri olan bu bin kişi, esnek çalışma saatlerinin verdiği rahatlıkla başlarını da kontratlarıyla ilgili bir belaya sokmadan topluca işyerini terketti. Her ne kadar eski Microsoft yöneticilerinden, yeni Nokia CEO'su Amerikalı Stephen Elop "Nokia bir Fin şirketidir ve öyle kalacaktır" dese de, çalışanlarının buna pek inanmadığı ortada.

Google'ın kafa avcıları da Nokia'dan en kısa sürede ayrılması beklenen Symbian geliştiricileri arasında kelle avcılığına başladı. "Hala Nokia mühendislerine kapımız açık" diyen Google ekibi, Symbian geliştiricilerini şirkete kazandırma düşüncesi içinde.

Nokia tarafından gelen diğer bir haber de Nokia'nın Kuzey Amerika yöneticisi olarak tıpkı Stephen Elop gibi eski bir Microsoft yöneticisinin atanmasıydı. Microsoft yavaş yavaş Nokia'yı içten fethediyor gibi. Bakalım Windows Phone 7, Nokia için ne kadar hayırlı olacak.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Behçet Behçet

Nokia'nın işi çok zor, bu ortaklık tutmazsa Microsoft'a birşey olmaz ama Nokia'nın sonu gelir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 14.02.2011 10:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 12

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın