| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

anlaşması hakkında merak edilenler

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 11.02.2011, 17:37 Güncelleme Tarihi: 12.02.2011, 10:37
Etiketler:
nokia cep telefonu windows Steve Ballmer microsoft meego stephen elop
Nokia Microsoft anlaşması hakkında merak edilenler

ve ’un CEO’ları ve merak edilen soruları cevapladılar.

'nın akıllı telefon pazarında tutunabilmek için bir mobil işletim sistemiyle ortaklık yapacağı uzun zamandır konuşuluyordu ve nihayet bir sonuca ulaştı. Google'dan aldığı tepkilere rağmen 'un Phone 7'yi tercih etmesinin ardından iki CEO, katıldıkları bir programda soruları cevapladılar. İşte iki dev firmanın CEO'larının verdiği cevaplardan önemli notlar:

Nokia ve Microsoft ekiplerinin istedikleri gibi bir ürün çıkarabilmeleri için birlikte uzunca bir süre çalışmaları gerektiği konusunda iki CEO da hemfikir.

Elop, Nokia'nın Finlandıya tabanlı bir firma olduğunu ve hep öyle kalacağını bir kere daha hatırlattı.

Microsoft sadece Nokia'ya özel bazı farklılıklar yaparak Nokia'nın akıllı telefon pazarında farklılığını gösterme fırsatı sunacak.

Elop ile umdukları rekabet ortamını çok hızlı bir şekilde yapamayacaklarının farkında. Nokia araştırma geliştirme harcamalarını önemli bir şekilde kısacak ancak araştırma geliştirme etkinliği ilerlemeye devam edecek.

Nokia Google'la Android için konuştuklarında rekabet ortamında farkını göstermelerinin zor olacağını düşündüklerini, metalaşma riskinin yüksek olduğunu ve rekabet yüzünden kar ve ücretlerden kesinti yapmak zorunda kalabileceklerini söyledi.

Nokia, akıllı telefon pazarında rekabete devam edebilmek için ideal birlikteliğin Microsoft'la olduğundan emin. Elop Meego'nun da bu yıl geleceğini ancak bir akıllı telefon pazarı stratejisi olarak değil öğrenmek için bir fırsat olacağını söyledi. Büyük ihtimalle Meego'nun pek bir geleceği olmayacak ama Nokia'nın geleceğinin şekillenmesinde ve tecrübe edinmesinde önemli bir rol oynamış olacak.

MeeGo ile ilgili gelen bir soru üzerine Elop, MeeGo'nun çok hızlı ilerleyen bir proje olmadığını ve piyasadaki rekabetin gerisinde kalmasının muhtemel olduğunu söyledi. Apple ve Google'la yarışabilecek seviyede olmak için Windows Phone 7'yi tercih ettiklerini bir kere daha vurguladı. Ayrıca Nokia'nın tablet için Microsoft'un bir işletim sistemiyle ya da kendi ürettikleri bir yazılımla devam etme fırsatlarının olduğu da öğrenildi.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kurumsal Toplam kayıt: 11

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın