| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Dünyanın "en gereksiz yüksek maaş" alan 'su açıklandı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 13.10.2010, 00:00 Güncelleme Tarihi: 01.12.2010, 14:38
Etiketler:
Carol Bartz Yahoo Ceo
Dünyanın

Apple'ın patronu Steve Jobs sadece 1 dolara yöneticilik yapıyor. Fakat bazıları, öyle paralar kazanıyor ki...

Araştırma firması Glass-Lewis, büyük firmaların 'larını aldıkları ücret ve çalıştıkları şirketlere kazandırdıkları ile bir tartıya koydu. Bunun sonucunda "en gereksiz yüksek maaş" alan CEO'ları seçmiş oldu.

Listenin birinci sırasında, neredeyse yarıştığı her kulvarda özellikle Google karşısında diz çöken 'nun geçen yıl 39 milyon dolar kazanan CEO'su var. Daha önce şirketin CEO'luğunu, şirketin aynı zamanda kurucularından olan Jerry Yang yapıyordu. Fakat jerry Yang'ın Yahoo'ya daha fazla faydalı olamayacağı düşünülüp, yönetim kurulu kararıyla yerine Carol Bartz getirilmişti (Steve Jobs'da aynı Jerry Yang gibi gönderilmişti Apple'dan; dönüşü muhteşem oldu).

Listenin ikinci sırasında çip üretimi yapan Micron firmasının CEO'su geçen yıl 8 milyon dolar kazandı. Fakat ters olan aldığı ücret değil, bu ücrete rağmen firmasının geçen sene 1.8 milyar dolar zarar etmesiydi.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın