| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

’a yeni

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.10.2015, 00:00 Güncelleme Tarihi: 27.10.2015, 00:03
Etiketler:
Brightstar Bilgi Teknolojileri Direktörü Pedro J. Rodríguez Blasco
Brightstar’a yeni Bilgi Teknolojileri Direktörü

’ın Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinden sorumlu , deneyimli yönetici oldu.

Brightstar, 2009'dan bu yana Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Tüm ülkede 1350'den fazla perakende satış noktasına, iş ortağı olan üreticilerin ürünlerini ulaştıran , Türkiye'de operatör olarak Vodafone ile çalışıyor, zincir kanalında ise Teknosa, Mediamarkt, Vatan, Evkur vb. perakendecilere ürün tedarik ediyor. Vodafone Türkiye'ye akıllı cihaz tedariki ve dağıtımının yanı sıra tedarik zinciri yönetimi, satış kanalı yönetimi, kanal desteği, kanal operasyonları, tersine lojistik ve müşteri ilişkileri alanlarında hizmet veren Brightstar, deneyimli yönetici Pedro J. Rodríguez Blasco'nun kuruma Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinden sorumlu pozisyonunda katıldığını duyurdu.

Bilgi Teknolojileri sektöründe 15 yıllık deneyim

1960 Madrid doğumlu Blasco, StayinFront, Roche Pharma, Serono Biotech ve Pharmacia Corporation gibi kurumlarda, yerel, bölgesel ve global düzeyde proje yönetimi ve müşteri destek hizmetleri pozisyonlarında çalışarak elde ettiği 15 yıllık deneyimini Brightstar'a getiriyor. 2015'in Eylül ayında Brightstar ailesine katılan Blasco, görevi kapsamında Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki bütün BT operasyonunun küresel standartlarla uyum içinde etkin çalışması için gereken destek yapısını sağlamanın yanısıra Brightstar'ın hizmet verme stratejisinin bir parçası olarak müşteri bağlılığı BT uygulama ve entegrasyonunu yönetmek gibi konuların sorumluluğunu üstleniyor.

Toplam 6 dil konuşuyor

Madrid'deki Complutense Üniversitesi Edebiyat Bölümü'nden 1983 yılında mezun olan Blasco, 1986'da Floransa'daki Istituto di Loppiano'da Sosyal Bilimler derecesini aldıktan sonra 1987-1989 yılları arasında İstanbul Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi aldı. Ana dili İspanyolca olan Blasco, Fransızca, İtalyanca, İngilizce ve Türkçe'yi çok iyi derecede konuşuyor. Ayrıca Portekizce'si orta düzeyde olan deneyimli yönetici, klasik Arapça okuyabiliyor ve temel düzeyde Modern Yunanca ve İbranice biliyor. İspanyol vatandaşı olan, evli ve bir çocuk babası Blasco'nın hobileri arasında ise gitar çalmak, İtalyan yemekleri pişirmek ve tarih kitapları okumak yer alıyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kariyer Toplam kayıt: 225

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın