| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

“Discover ” ile iş hayatına adım attılar

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 13.07.2015, 23:01 Güncelleme Tarihi: 13.07.2015, 23:05
Etiketler:
samsung Discover Samsung kariyer samsung electronics yönetici staj üniversite
“Discover Samsung” ile iş hayatına adım attılar

Electronics, geleceğin liderlerini seçmek üzere hayata geçirdiği “” projesiyle, öğrencileri ve yeni mezunlar arasından seçtiği gençlere, 6 ay süresince yarı zamanlı (part-time) olarak Samsung ekibinde yer alma ayrıcalığı sunuyor.

Samsung, parlak fikirleriyle dikkat çeken gençlere yatırım yapmak üzere yepyeni bir İK projesine imza attı. Bu yıl ilki gerçekleştirilen "Discover Samsung" projesi, öğrencileri ve yeni mezunlar arasından geleceğin potansiyel liderlerini seçerek, onlara 6 ay süresince Electronics dünyasını deneyimleme fırsatı sunuyor.

Samsung yöneticilerinin rehberliğinde Giyilebilir Teknolojiler

"" projesi kapsamında; Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, ITÜ, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi başta olmak üzere Türkiye'nin 15 farklı üniversitesinden gelen başvuruları kabul eden Samsung, başvurular arasından seçilen 65 öğrenci ile 13 ayrı proje grubu oluşturdu.

Projeye katılan öğrenciler, "Giyilebilir Teknolojinin Bilinirliğini Arttırmak" konulu strateji projelerini hazırlarken Samsung leri de proje gruplarına mentörlük yaparak onlara deneyimlerini aktardılar.

Jürinin seçtiği ilk üç proje grubuna, Samsung'da part time staj fırsatı

Değerlendirmeler sonucunda 13 proje arasından belirlenen ilk 5 proje grubunun çalışmaları, 8 Haziran'da düzenlenen ve İnsan Kaynakları Direktörü Meriç Tunç, Tüketici Elektroniği Ürünleri Direktörü Hüseyin Erel, Satış Sonrası Servis Direktörü Gökhan Uğurlu, Pazarlama ve İletişim Direktörü Can Emci'nin jüri olarak yer aldığı sunum gününde paylaşıldı.

Toplam 12 kişi 13 Temmuz'da Samsung'da işbaşı yaptı

Jüri tarafından seçilen ilk 3 proje grubuna dahil olan üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar, 13 Temmuz itibarıyla 6 ay part-time (yarı zamanlı) olarak Samsung Electronics ekibinde yer alma ayrıcalığının sahibi oldu.

Samsung yöneticilerince seçilen ilk üç proje grubunda yer alan 12 kişi; 13 Temmuz'da düzenlenecek ödül töreninin ardından IT&Mobil İletişim (IM), Tüketici Elektroniği (CE), Satış Sonrası Servis (CM), Kurumsal Çözümler EB ve İdari bölümler olmak üzere tüm Samsung departmanlarında oryantasyon yapmak üzere ilk iş günlerine başladı.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kariyer Toplam kayıt: 217

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın