| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

için hem lisans hem de yüksek lisans eğitimi aldı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 08.07.2013, 14:48 Güncelleme Tarihi: 08.07.2013, 15:15
Etiketler:
Hasan Selçuk Turan bilişim hukuku Doğuş Üniversitesi bilgi üniversitesi bilgisayar mühendisliği bilişim
Bilişim Hukuku için hem lisans hem de yüksek lisans eğitimi aldı

nden sonra hukuk lisansı ve yüksek lisansı yaparak bir ilke imza attı.

sektöründe görev yapan Hasan Selçuk Turan, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. Turan, Doğuş Üniversitesi'nde Hukuk, Bilgi Üniversitesi'nde de Bilişim Hukuku alanında yüksek lisans yaptı.

İnternete ilginin büyümesi ile bilişim yönetiminde artan bireysel ve kurumsal sorumluluklar yeni alanlar oluşturuyor. Bunlardan Bilişim Hukuku, şu an revaçta. Bilişim sektörüne senelerini veren , eğitim ve kariyer hayatını bu alana göre şekillendirenlerden.

Turan, Türkiye'de hem Bilgisayar Mühendisliği'ni hem Hukuk'u hem de Bilişim Hukuku 'nu bitiren ilk isim oldu. Aynı anda 2 ayrı üniversitede Hukuk ve yüksek lisans öğrenimi gören Turan, bu eğitimlerini 3 seneye sığdırdı.

45 yaşında olan ve senelerdir Bimeks'te IT Yöneticisi olarak görev yapan Turan, bu başarısı ile ilgili olarak ''Bilişim dünyasında suçun tanımı ve özgürlüklerin sınırlarının belirlenmesi güçleşmekte her iki alanda da uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bilişim dünyasını ve bilişim sektörünü içinde yaşayarak tanıyanların bu alanda hukuk uygulamalarına ayrı bir anlayış getireceğine ve güncel ihtiyaçlara yeni kuralların hakkaniyete uygun ihdas edilmesine yardımcı olacaklarına inanıyorum." dedi.

Kaynak: Cihan

Not: Hasan Selçuk Turan, çok yakında TeknoKulis yazarları arasında yerini alıyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kariyer Toplam kayıt: 86

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın