| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

KuveytTürk BT Kampüs yetenek programı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 06.05.2011, 14:29 Güncelleme Tarihi: 06.05.2011, 14:41
Etiketler:
kuveyt türk banka online bankacılık Kuveyt Türk BT Kampüs
KuveytTürk BT Kampüs yetenek programı

cılık Bilgi Teknolojileri alanında kariyer yapmak isteyen Mühendislik,İşletme ve Fen-Edebiyat Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerine de kapılarını açarak, BT Kampüs Yetenek Programına, ”hayat için inovatif fikirler” sloganıyla gücüne güç katarak yoluna devam etmektedir.

Kuveyt Türk "Yeni Mezun" kavramını "Nitelikli ve Tecrübeli Mezun" kavramı ile değiştirmek adına yaklaşık 2 yıl önce "da Kampüs" programını başlattı. Bu program ile Bankacılık alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerimize yol göstermeyi amaç edindi.

Toplamda 200 kadar Bankada Kampüs öğrencisiyle başlayan program bu yıl itibariyle Bankacılık Bilgi Teknolojileri alanında kariyer yapmak isteyen Mühendislik,İşletme ve Fen-Edebiyat Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerine de kapılarını açarak, BT Kampüs Yetenek Programına, "hayat için inovatif fikirler" sloganıyla gücüne güç katarak yoluna devam etmektedir.

"Öğrencilerimiz geleceğimiz" fikrini kendine misyon edinen , BT Akademi mevcut olan altyapı ve deneyimini Şişli'de bulunan 3 farklı merkezden sağlamaktadır. Bu programda her bir öğrenciye bir mentör atanır, buna usta çırak ilişkisi de denebilir.

Peki bu arkadaşlarımız Kuveyt Türk BT Kampüs ile ne yapabilirler?

Üzerinde çalışılan mevcut projelere katılabilecek yeterli bilgi ve beceriye sahipse bu arkadaşlar tıpkı bankanın tam zamanlı elemanı gibi projelerde görev alabilirler,eğer mevcut bilgi ve deneyimleri bankacılık bilgi teknolojileri alanında yeterli değilse ya da kendisini bilişim teknolojileri alanında yeterli görmüyorsa arkadaşlarımıza mentörlerinin yönlendirmeleriyle BT Kampüs Yetenek cetveli oluşturularak gördüğü bir dizi Temel Bankacılık ve bilişim teknolojileri eğitimleriyle alanında teorik K ve pratik olarak yetkinlik kazanması sağlanır. Bu eğitimler için öğrencilerden bir ücret talep edilmediği gibi eğitimler alanında uzman akademisyen ve tanınmış yetkin bilişim eğitmenleri tarafından verilir.

Eğitimler sonunda ise eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylar,eğitim sertifikasyonu almaya hak kazanırlar. Kuveyt Türk düzenlemiş olduğu bu eğitimler ile sadece kendi projelerine yetişmiş eleman gücü sağlamanın ötesinde, üniversitelerde verilen eğitimin sektörel ihtiyaçlarla uyumlu hale getirilmesi ve bu ihtiyaç farklılıklarından doğabilecek olumsuzlukları gözeterek adeta bir sosyal duyarlılık projesi olarak çalışmalarını özenle sürdürmektedir.

Peki bu Mentör ve Mentee Kavramları Nedir ve Ne İş Yaparlar?

Mentör ve mentee aynı proje ekibi içeresinde görev alarak, mentörün bilgi,deneyim ve olaylar karşısındaki tutumunun menteeye aktarılması hedeflenir.Her hafta aralarında düzenli olarak durum değerlendirme toplantısı yaparlar.Toplantılar sadece kariyer ve BT odaklı olmanın ötesinde yetişkin bir birey olma yolunda ilerleyen öğrenci arkadaşlarımıza duygusal ve düşünsel manada hedeflerine ulaşmlarına yardımcı olmayı da amaçlamaktadır.

BT Kampüs ile Kuveyt Türk bünyesinde okullarından arta kalan zamanlarda çalışmaya başlayan arkadaşlarımızın sigorta, yemek, kıyafet, ulaşım gibi çalışma ihtiyaçları kurumumuz tarafından karşılandığı gibi kendilerini iş hayatına bir adım daha yakın hissederek motivasyonlarını artırmaya yönelik öğrenci maaşları da verilerek kendilerinin de adeta Kuveyt Türklü gibi hissetmeleri sağlanmaktadır.

Bu Projeyle BT Kampüs öğrencilerine maddi kazanımlarının yanı sıra, iş hayatına daha okul devam ederken kapı aralamaları şansı tanınmaktadır. Bu sayede okulu bitirdiğinde "kendisini nasıl bir çalışma hayatı ve ne tür zorluklar bekliyorun" değerlendirmesini yapabilme ve mezun olduktan sonra Kuveyt Türk'te istihdam edilme fırsatına sahip oluyor.

Vizyon gerektiren projelerde "Ben de teknik kazanımlar sağlayarak kişisel bilgi ve deneyimlerimi sektör odaklı şekiller vermek istiyorum" diyorsanız, siz de Kuveyt Türk BT Kampüs Yetenek Programıyla fikirlerinizi anlamlı hale getirebilir ve yanınızda herzaman bir bilen olmasının avantajlarını yaşayabilirsiniz...

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

isa isa

kuveyt türk kampüsüne kayıt yapcam da kayıt formunu bulamıyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 21.05.2012 14:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kariyer Toplam kayıt: 14

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın