| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

Geleceğin lerine uluslararası arenanın kapıları aralanıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 01.04.2011, 15:33 Güncelleme Tarihi: 03.04.2011, 11:51
Etiketler:
yarışma kariyer istanbul teknik üniversitesi mühendislik yıldız teknik üniversitesi mühendis itü ytü ebec best
Geleceğin mühendislerine uluslararası arenanın kapıları aralanıyor

Avrupa'nın en iyi leri sına bu sene ev sahipliği yapan okul .

Avrupalı Teknoloji Öğrencileri Topluluğu ( - Board of European Students of Technology) tarafından düzenlenen Ulusal sı (NEC - National Engineering Competition) 22 Nisan - 25 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yarışmanın Türkiye ayağına ev sahipliği yapıyor. Üçü teknik toplam dört üniversitenin katıldığı yarışmanın sonunda şirket temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan jüri tarafından seçilecek olan kazanan ekip, ülkemizi Avrupa'nın En İyi leri Yarışması ( - European BEST Engineering Competition)'nda temsil edecek.

İki etaptan oluşan yarışma sonuçların açıklanacağı günle birlikte dört gün sürecek. Etkinliğin ilk gününde yarışmacılar için Günü ( Job Fair ) düzenlenecek. Bunun amacı yarışmacıların profesyonel arena ve şirketler hakkında bilgi sahibi olmalarını ve kurumların geleceğin mühendislerini tanımasını sağlamak. İkinci gün yarışmanın ilk etabı olan Vaka Analizi (Case Study) gerçekleştirilecek. İlk etapta yarışmacılara bir senaryo verilecek. Bu senaryodaki probleme göre sınırlı zamanda en uygun yollarla çözüm bulmaları beklenecek. Üçüncü gün ise son ikinci ve son etap olan Takım Tasarımı (Team Design) yapılacak. Bu etapta ellerindeki basit materyallerle kısıtlı zamanda uygun yollarla istenen cihazın yapımı için yarışılacak. Son gün, kazanan ekip açıklanacak.

Etkinlikte ayrıca yarışmacılara çeşitli ödüller verilecek. Amaçlardan biri de yarışmacıların özgeçmişlerinin şirketlere sunulmasını sağlamak ve bu sayede yarışmacıların kariyer planlarında temel oluşturmak. Yarışmayı düzenleyen Avrupalı Teknoloji Öğrencileri Topluluğu(BEST)'nun Türkiye'de dört üyesi var. Bunlar Yıldız Teknik Üniversitesi, , Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Ege Üniversitesi. Geçen sene Romanya'da yapılan Avrupa'nın En İyi Mühendisleri Yarışması(EBEC) ise bu sene Türkiye'de yapılacak. Yarışmanın ev sahipliğini ise İstanbul Teknik Üniversitesi üstleniyor.

Yarışma detaylarına BEST'in sitesinden erişilebilir.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Mustafa Şahin Mustafa Şahin

Tebrikler çocuklar, gurur duyduk sizlerle.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.04.2011 00:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın