| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

: " çağ dışı kaldı"

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 20.05.2011, 13:55 Güncelleme Tarihi: 20.05.2011, 14:03
Etiketler:
google bing arama motoru arama algoritması microsoft facebook
Bing:

'den Stefan Weitz, 'ın nun giderek daha başarısız olacağını iddia ediyor.

'un olan 'in başındaki isim Stefan Weitz, arama motorunun geleceğini çok karanlık görüyor. Huffington Post'a verdiği röportajda Google'ın temellerinin dayandığı diğer sitelerden ne sıklıkta link aldığına dayalı olan nın dünyanın her yerindeki kullanıcılar için artık başarısız olmaya başladığını söyledi.

Weitz, "Aramanın kendisi son 12 yıldır hiç değişmedi. Geleneksel arama ise çöküyor. Standart arama kavramı, sayfadaki yazılara ve alınan linklere bakmak, ancak bu artık işe yaramıyor. Bizim görevimiz ise amacı anlayarak bilgiyi sunmak. Bunun için de web sayfalarını dijital dünyanın bir sunumu gibi görmeliyiz." sözleriyle arama konusunda nasıl bir yeni bakış getirecekleri konusunda ipuçları vermiş oldu.

Weitz'in bu sözleri ister istemez akla stratejik ortaklığı bulunan 'u getiriyor. Eğer Bing, bir şekilde dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook'u arama sonuçlarında istenilen sonuçların alınmasına entegre edebilirse eline çok güçlü bir silah geçirmiş olur. Ancak unutulmaması gereken bir konu var ki o da arama devi Google'ın tasarladığı Google +1 teknolojisi. Bakalım bu iki dev firmanın rekabetiyle internette aramanın geleceği nasıl değişecek.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Deniz Kaya Deniz Kaya

Google çok güzel.Bingde çok güzel.ama.. Çok güzel manzara arka plan resimleri de var ama hayvan resimlerine dikkat edilmesinden yanayım.İguana da ilk oldu.Biraz resimlere dikkat edilmesinden yanayım.Bunun dışında bingide çok güzel bulduğumu belirtirim.Ama Google da her zaman için bir numaradır bana göre.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.05.2012 16:17
hakan hakan

Bir tilki üzümü çok severmiş. Yolda gezerken bir asma görmüş. Asmada ki üzümler mis gibi kokular saçıyorlarmış. Güneşten rengi sararmış, baldan daha tatlı görünüyormuş. Asmaysa çardaktaymış. Tilkinin bir türlü boyu yetişmiyormuş. Tilki hoplamış, zıplamış… Ulaşamıyor. Son bir hamle daha yapmış bakmış olmuyor. Bir türlü yetişemiyor. Üzümlere bakarak şöyle demiş: Google'ın arama motorunun giderek daha başarısız olacağını dmemiş :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 20.05.2011 22:30
GOOGLE EN BÜYÜKTÜR GOOGLE EN BÜYÜKTÜR

Bing'in Google'la kıyasalanabilmesi için 1 milyar fırın ekmek yemesi lazım. Bu laflar tamamen komik, çocuklar bile güler ve doğru olmadığını anlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.05.2011 16:16
m******al m******al

ben bu habere gülerim sadece....

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.05.2011 16:06
Noname Noname

En Büyük Google xD

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.05.2011 15:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 112

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın