| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

ve 'tan karşı hamle

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 17.05.2011, 15:51 Güncelleme Tarihi: 18.05.2011, 16:18
Etiketler:
facebook google sosyal arama microsoft bing
Facebook ve Microsoft'tan Google karşı hamle

'un arama motoru olan 'de artık aramayı yapanın arkadaşlarının beğenileri de dikkate alınacak.

Google'a karşı karalama kampanyası yaptığı skandalı patlak veren Facebook, 'un arama motoru olan ortaklığı ile 'ı alt etmeye çalışıyor. Google'ın +1 özelliği ortaya çıktıktan sonra bu konuda atılım yapan Bing ve , Microsoft'un arama motoru algoritmasında değişiklikler yaptı. Artık Bing'deki arama sonuçlarında, aramayı yapan kişinin Facebook arkadaşlarının beğendiği linkler öncelik kazanıyor.

Bing yöneticisi Stefan Weitz, "Bu, aramaların nasıl daha insani olabileceği konusundaki evrimlerden sadece birincisi." diyerek gelecek yeniliklerle ilgili de ipucu vermiş oldu. Bing'in bir diğer planı ise arkadaşlarının yaşadığı bölgelerden bir şey arayan kullanıcılara arkadaşlarının Facebook sayfaları aracılığıyla soru sorarak biraz daha diyalog tarzında bir arama yapabilecek. Son yıllarda arama motoru pazarındaki payını yavaş yavaş arttıran Bing'e bu destekten sonra kullanıcıların ne kadar rağbet edeceği ise şimdilik merak konusu. Ancak %15.9'luk paya sahip olan Yahoo'yu geçme ihtimali bulunan Bing, nisan ayı itibariyle %14.1'lik bir paya sahipti. Ancak yine de %65.4'lük en büyük paya sahip olan Google'a yetişmesi, Facebook desteğiyle bile biraz zor görünüyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 110

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın