| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

: in

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 17.05.2011, 14:46 Güncelleme Tarihi: 17.05.2011, 14:55
Etiketler:
bitcoin internet para birimi kriptoloji
Bitcoin: İnternetin para birimi

, bilgisayarınızla kazanabileceğiniz ve gerçek paradan çok da farklı olmayan yeni bir sanal .

İlk olarak 90'ların sonunda ortaya çıkan kripto fikri, Satoshi Nakamoto'nun projesi olan ile gerçeğe dönüşüyor. Nakamoto'ya göre in medya ve iletişim endüstrilerini değiştirebildiği gibi Bitcoin de ulusal finans alanında çığır açacak. Dünyanın ilk bağımsız dijital para birimi olan Bitcoin, internet üzerinden başkalarına doğrudan gönderilebiliyor. Tamamen dijital olduğu için her ülkeden kullanılabilecek olan Bitcoin'ler için sözleşmeler ya da kurallar olmadığı için herkese açık bir sistem.

Bitcoin'ler Bitcoin Miner adı verilen ücretsiz bir yazılım ile kazanılabiliyor. Bitcoin Miner, bilgisayarın işlemcisini ve grafik işlemcisini kullanarak (şifreleme) problemleri çözüyor. Kullanıcı da bilgisayarının çözebildiği problem sayısına oranlı olarak Bitcoin kazanacak. Toplamda 21 milyonu geçmeyeceği duyurulan Bitcoin'leri ilerleyen zamanlarda almak da zorlaşacak. 2011 yılının mayıs ayı itibariyle şimdilik 6 milyon Bitcoin bulunmakta.

Bitcoin'in resmi web sitesinden indirilen uygulamayla kazanılan Bitcoin'ler, online bankacılıkta kullanılana benzeyen bir dijital cüzdanda biriktiriliyor. Bitcoinler gönderildiğinde, elektronik imza eklenerek transfer işleminin güvenliği sağlanıyor. Tamamen açık kaynak kodlu olan Bitcoin isteminin kodları isteyenler tarafından erişilebiliyor.

Bitcoin, günümüzde aktif olarak kullanılmaya başlandı. Bu yeni dijital para birimiyle oyun, hediye, kitap ve hatta server alabilmek mümkün. Ayrıca Bitcoin'leri gerçek para ile takas etmek de mümkün. Şimdilik 7.8 dolar civarında bir değere sahip olan Bitcoin'ler yaygınlaştıkça bu değerin nasıl bir doğrultuda ilerleyeceğini de görebileceğiz. Bilgisayar üzerinden freelance çalışanların da kullanabileceği Bitcoin sistemi, ufak işletmeler için de güzel bir çözüm gibi görünüyor. Bakalım internetin bu yeni para birimi beklendiği gibi bütün finans sektörünü değiştirip, kendine sağlam bir yer edinebilecek mi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

aethernium aethernium // İZMİR

İndirdim ve kullanmaya başladım. tam olarak sistemi kavrayamadım açıkçası. size program bir link veriyor. html kodu gibi. henüz birikmedi ancak bir kaç saat içerisinde en azından biraz birikeceğini düşünüyorum. sonrasında bu bitcoinleri nerede barter ederiz nasıl dönüşümleriz henüz oralarını incelemedim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 26.05.2011 22:07
territerris territerris

o gün kazandığın 1 bitcoin şimdi 250 dolar arkadaşım:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 10.04.2013 17:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 110

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın