| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

: Hayatı ıskalamak istemeyenlerin sosyal platformu

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 12.05.2011, 11:45 Güncelleme Tarihi: 12.05.2011, 12:07
Etiketler:
dakick takvim sosyal medya web 3.0 Aksoy Internet Ventures
Dakick: Hayatı ıskalamak istemeyenlerin sosyal platformu

, ilk projesi olan .com'da konseptlerini uyguluyor.

, Fasulye Bilişim'in kurucusu Serkan Ünsal, mobil ödeme alanında faaliyet gösteren firmalardan Mikro Ödeme A.Ş. kurucu ortağı Alper Akcan ve Sodamedya'nın kurucu ortaklarından Soysal Demir ile birlikte geliştirdikleri .com ile internet kullanıcılarına ücretsiz olarak kullanılabilecekleri kişiye özel sosyal hizmeti sunuyor. 7 Nisan'da beta lansmanı yapılan dakick.com'un temel amacı; okul, iş, trafik derken gündelik hayatın koşuşturması içerisinde çok istenildiği halde unutulan veya kaçırılan etkinliklerden kullanıcılarını önceden haberdar ederek faydalanmalarını sağlamak.

Ücretsiz ve size özel sosyal takvim

dakick.com ile kullanıcıların ilgi alanına giren tüm etkinlikler takvimlerine otomatik olarak eklenecek. Şehir hayatının koşuşturması içinde devamlı bir şeyler kaçırdığını düşünen kişiler hayranı olduğu ünlüleri, sevdiği mekânları kolayca takip edebilecek, parti, konser, maç gibi etkinliklerden geri kalmayacak, üstelik takvimlerini paylaşarak arkadaşlarıyla beraber sosyalleşebilecekler.

Ücretsiz olarak kullanılabilecek site, kullanıcılarına birçok farklı kategori sunuyor. Bunlar: televizyon, sinema, spor, tüm sahne sanatları, konser ve partiler, konferans, fuarlar ve sergileri içeriyor. Kullanıcılar, dakick.com'un veri tabanında bulunan 700 bine yakın tanınmış isim ve 1.000'in üzerinde mekân alternatifi arasından seçtikleri popüler isimlerin veya mekanların gerçekleştirecekleri tüm etkinliklerden dakick.com sayesinde haberdar olabiliyorlar.

Kişiselleştirmenin en üst düzeyde olduğu sitede, kullanıcıların sevdiği ünlülere ve mekânlara ait bir takvim oluşturuluyor ve örneğin ünlü bir şarkıcı konser de verse, televizyona da çıksa, bir tiyatro oyununda da oynasa dakick.com ile hayranları bu etkinliklerden anında bilgi sahibi olabiliyor. Dolayısıyla artık sevdiğiniz bir mekânda o akşam kim sahne alıyor veya hafta sonu kim nerede bir etkinlik düzenliyor gibi soruların cevapları dakick.com sayesinde size özel takviminizde otomatik olarak yer buluyor. Yurt dışından popüler isimlere ait etkinlikler hakkında da en güncel bilgileri kullanıcılarına sunan dakick.com, ortak beğenileri paylaşan kişilere sosyalleşebilecekleri bir platform sağlamanın yanı sıra, farklı ilgi alanlarına yönelik hediyelerle üyelerine birçok avantajı da beraberinde sunacağı bildiriliyor.

dakick.com Genel Müdürü Serkan Ünsal Aksoy Internet Ventures'dan aldığı yatırım ile ilgili olarak "sahibinden.com'da büyük bir başarıya imza atmış, 10 yılı aşkın internet deneyimi olan ekiple dakick.com'un geleceğini birlikte şekillendiriyoruz. Aylık 1,7 milyar sayfa görüntülenmesi ve 22 milyon tekil ziyaretçisi olan bir platformla aynı çatı altında olmanın getireceği büyüme imkânları yeni İnternet projeleri için bulunmaz bir fırsat. Ayrıca, teknoloji, altyapı ve lojistik alanlarında ortak kaynak kullanımıyla yaratılan sinerji de önümüzdeki dönemde başarımız için itici güç olacak." dedi.

Kategori anlamındaki çeşitliliği, etiket bazlı ve takvim odaklı yapısıyla dünyada tam olarak bir benzeri bulunmadığının altı çizilen dakick.com ile anlamsal web veya diğer adıyla 'ın da temelleri atılıyor. Facebook, Twitter ve Foursquare gibi sosyal ağlar ile etkileşimli olarak çalışabilen bu yeni internet projesinin iPhone uygulamasının da önümüzdeki dönemde kullanıcıların hizmetine sunulması planlanıyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 106

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın