| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

'dan hangi ülke ne kadar yapıyor?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 09.05.2011, 14:16 Güncelleme Tarihi: 09.05.2011, 15:05
Etiketler:
google arama arama motoru webGL chrome
Google'dan hangi ülke ne kadar arama yapıyor?

, yayınladığı web sitesiyle dünya üzerinde hangi bölgeden ne kadar yapıldığını gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde gizli bilgi merkezi ortaya çıkan Google, tüm dünyadan yapılan ların görülebileceği bir web sitesiyle karşımızda. Search Globe adıyla karşımıza çıkan browser tabanlı araç, dünya üzerinde yapılan bütün arama sayılarına göre harita üzerine farklı uzunluklarla çubuklar yerleştiriyor. Ayrıca bu çubuklar, yapılan aramaların diline göre de farklı renklerde karşımıza çıkıyor. Haritadan da görülebileceği üzere internet kullanımının en yaygın olduğu Avrupa, yapılan birçok arama sebebiyle rengarenk görünürken, Afrika'nın ise büyük bir kısımı karanlık kalmış.

Uzunca bir süredir adını duyduğumuz ile geliştirilen uygulama, modern bir browser ile bakılabilen web sitesi, Data Arts Team tarafından hazırlanmış. Açık kaynak kodlu olan araç ile geliştiriciler de kendi verileriyle dünya üzerinde bir istatistik gösterebilirler. Ayrıca isteyenler, uygulamanın kodunu sitelerine ekleyerek kendi web sayfalarında da bu dünya haritasını görebilirler. Görsel olarak son derece başarılı olan sitenin, 'un tanıtılmasında son derece başarılı bir örnek olacağını ve tarayıcının 3D uygulamalarda etkili olacağının bir göstergesi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 102

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın