| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

lerinin sırrı:

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 09.05.2011, 16:20 Güncelleme Tarihi: 09.05.2011, 16:24
Etiketler:
facebook yazılım geliştirici mühendis hackathon hackamonth
Facebook mühendislerinin sırrı: Hackamonth

Aynı anda birçok farklı yenilik üzerinde çalışan 'un lerinin sırrı ortaya çıktı.

Yeni reklam sistemi ve yakın zamanda Amerika'da devreye soktuğu Deals uygulaması ile popülaritesini koruyabilmek adına birçok yenilik yapan 'un lerinin çok yoğun çalıştığını tahmin etmek pek de zor değil. Ancak bilindiği üzere yoğun çalışan Facebook mühendislerinin de kendilerine göre özel yöntemleri var. Örneğin daha önceden bildiğimiz gecesi, birçok yeni fikrin ortaya çıkmasını sağlamıştı.

Hackathon, mühendislerin akşam 8'de Çin yemeği alarak başladıkları Hackathon, bütün gece kod yazdıkları, sabaha karşı da çörek ya da kahvaltı yenebilen bir yerde sonlanan bir organizasyon. Bu gecelerde mühendisler tamamen kendi akıllarına gelen projeleri yazıyorlar. Facebook Chat, arkadaş önerileri ve kelime tamamlama fonksiyonları, Hackathon gecelerinde ortaya çıkmış ve kısa sürede sosyal ağ üzerinde yerini almış projeler.

Facebook'un yeni mühendis rotasyon sistemi olan ise geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Hackamonth'ta ise 1 yıldan fazla süre aynı projenin üzerinde çalışan mühendisler, istediklerinde 1 aylığına farklı bir projede çalışabilecek. Hatta isterlerse daha sonra da bu proje üzerinde devam edebilecek. Böylelikle gruptaki tecrübe de daha hızlı yayılmış olacak. Ayrıca daha pilot ekipler üzerinde denendiğinde bu sistemin birçok mühendis üzerinde olumlu etki yarattığı ve performansına olumlu etki yaptığı görülmüş. Facebook şuan bulunduğu durumdan düşmek istemiyorsa mühendislerinin mutluluğu ve performansı sosyal ağ için son derece önemli. Bakalım bu yeni sistem Facebook'a gelecek yeniliklere nasıl bir katkıda bulunacak.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 102

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın