| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

: lendik, şifreleri değiştirin

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 06.05.2011, 11:31 Güncelleme Tarihi: 06.05.2011, 11:36
Etiketler:
lastpass güvenlik hack hacker hacking internet
LastPass: Hacklendik, şifreleri değiştirin

Online parola yöneticisi olan , lenmiş olabileceklerini duyurarak kullanıcılarına şifrelerini değiştirme çağrısında bulundu.

Kullanıcıların farklı sitelerdeki şifrelerini kolay yönetebilmesi için tasarlanmış olan , geçtiğimiz günlerde yaşadığı birkaç dakikalık trafik artışının sebebini bulamadı. Salı günü yaşanan sıra dışı hareketliliğin önce çalışanlardan birisi tarafından kaynaklığı, sonra da otomatik bir script'in sebep olduğu düşünüldü. Ancak ikisinin de olmadığı anlaşılınca durumun bir er saldırısı olma ihtimalinin kuvvetlendiği duyuruldu. LastPass'ın makinalarındaki verilere erişildiğini düşünen LastPass, transfer edilen veriye bakarak kullanıcılarının e-mail adreslerinin ve şifre bilgilerinin çalınmış olabileceğini düşünüyor.

Kullanıcılarına şifrelerini değiştirmelerini tavsiye eden LastPass'ın serverlarında oluşan aşırı yüklenmeye karşı da kullanıcılarının LastPass'ı offline modda kullanmaya davet etti. Şirket, önlemi olarak da eskiden girmiş olduğunuz bir IP bloğundan bağlanmanızı ya da e-mail doğrulaması istiyor. Saldırıyı araştıran firmadan gelen bir diğer bilgi de şifresi "123456" ya da "superman" gibi kelimelerden oluşan kullanıcıların daha riskli bir durumda olmaları. Şifrelerinin sözlükte bir karşılığı olmayan kullanıcılar için ise risk düşük düzeyde görünüyor. Bakalım bu hack olayı, kimsenin kredi kartı ekstresine yansımadan sorunsuzca sonuçlanabilecek mi?

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 99

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın