| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

Sözlük kapanıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 04.05.2011, 10:01 Güncelleme Tarihi: 04.05.2011, 11:43
Etiketler:
sansür kapatma ekşi TİB engelleme ekşi sözlük BTK
Ekşi Sözlük kapanıyor

, Sözlük'ün hosting firmasına bir mektup göndererek sitenin alan adının barındırılmasının 'derhal' durdurulmasını talep etti.

Türkiye'nin en çok ziyaretçi toplayan forumlarından Sözlük'ün kapatılması için hosting firmasına Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı'nca mektup gönderildi. Mektupta, ekteki alan adlarının barındırılmasına derhal son verilmesi, aksi halde yasal işlemlere başvurulacağı belirtildi. Listede 'ün alan adı olan sourtimes.org da bulunuyor.

Ekşi Sözlük'te de yer alan sözkonusu mektup şöyle:

"Sayın yer sağlayıcı;
Aşağıdaki alan adlarına yer sağlayıcılık hizmeti verdiğiniz tespit edilmiştir.

Bu kapsamda derhal bunlara yer sağlayıcılık hizmetine son vermeniz gerekmektedir.

Aksi takdirde herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Diğer taraftan; bundan sonrada; 5651 sayılı kanunda sayılan katalog suçlar (müstehcenlik, fuhuş, çocukların cinsel istismarı, vb.) kapsamındaki internet sitelerine yer sağlayıcılık (hosting) hizmeti vermemeniz gerekmektedir.

Gereğinin derhal yapılmasını ve sonucundan bilgi verilmesini rica ederim.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı"

Mektup üzerine Ekşi Sözlük yönetimi, yine aynı sayfada bir açıklama yaptı. Açıklamada 'in 21 Nisan'da sadecehosting'e gonderdiği mektubun ekindeki listede "sonlandirilacak hosting'ler" arasında sourtimes.org'un da (Ekşi Sözlük'ün ana alan adı) olduğu belirtiliyor.

Açıklamada ve TİB'in 'tamamen kontrolsuz ve cigrindan cikmis bir sekilde yonetildiği, tamamen zarara ziyana yol açtığı belirtiliyor. "TİB'in su anda yasal olarak tüm yükümlülüklerini çatır çatır eksiksiz yerine getiren Ekşi Sözlük'ü girişiminde bulunması artık bu bulamacın patladığı yerdir" ifadeleri kullanılan açıklama "Leoparin kuyrugunu tutmayacaktin TİB, simdi sakin birakayim deme" sözleriyle bitiyor".

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

üye adayı üye adayı

ya arkadaş hangi sebep ve gerekçe ile bunu isteyebiliyorlar. ortaya koysunlar bizde bilelim, sansürün de bir sınırı olmalı. sebepsiz yere ne oluyoruz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.05.2011 20:34
burak karani burak karani

Güzel ülkemin Güzel kararlarından biri daha.. İnsanlarımza "Özgürlük" kavramını tekrar tekrar anlatmak o "Kalın" kafalarına "Türkiye İran Oluyor" kelimelerini sokmanın zamanı geldide geçiyor bile...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 04.05.2011 10:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 95

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın