| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

karşınızda

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.04.2011, 09:30 Güncelleme Tarihi: 27.04.2011, 09:47
Etiketler:
türkçe twitter twitter
Türkçe Twitter karşınızda

Daha önce Türkçe olacağının haberini verdiğimiz , resmi olarak Türkçe'yi dillere ekledi.

Daha önce Tekokulis.com'da sizlere müjdesini vermiştik Türkçe Twitter'ın yolda olduğunun. Beklediğimiz o gün, dündü ve resmi diller arasına Türkçeyi de ekledi. Aslında bundan yaklaşık bir ay öncesine kadar da Türkçe olarak Twitter kullanılabiliyordu, fakat çevirinin kalitesizliği, yanlış çeviriler ve çevirilmemesi gereken "Twitter terimleri"nin çevrilmesi insanı kullanırken rahatsız ediyordu.

Twitter resmi blogunda yapılan açıklamada Türkçe ve Rusçanın 26 Nisan itibariyle Twitter'ın dil seçenekleri arasına eklendiği duyuruldu. Ayrıca Twitter'ın resmi Android uygulamasının da Türkçe olarak kullanabileceğinin müjdesi yine blogdan verildi. Bildiğiniz gibi Blackberry kullanıcıları ise zaten Blackberry'nin uygulaması sayesinde Twitter'ı Türkçe kullanıyorlardı.

Yaklaşık 4 milyon Twitter kullanıcısının sadece Türkiye sınırları içinde Twitter kullandığı ve muhtemelen bir o kadar da Türkiye sınırları dışındaki Türk'ün Twitter kullandığı düşünülürse, geç bile kalındı.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

hyoung hyoung // İSTANBUL

RIM tarafından yazılan Twitter Blackberry uygulaması uzun süredir Türkçe idi. Discard --> at, Mention --> bahseder olarak çevrilmişti. Türkçe Twitter'da da benzer komik çeviriler olacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.04.2011 10:43
Muhittin Sönmez Muhittin Sönmez

Twitter artık aile çay bahçesine dönecek desenize, yurdumdan Twitter manzaraları izleyeceğiz artık:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.04.2011 10:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 91

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın