| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

Asya kıtasının adresleri tükendi

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 15.04.2011, 11:55 Güncelleme Tarihi: 15.04.2011, 12:06
Etiketler:
IPv6 internet IPv4 APNIC
Asya kıtasının IPv4 adresleri tükendi

Hızla tükenmekte olduğu bilinen adresleri, Asya kıtasında bitme noktasına geldi.

IPv4 adreslerinin hızla tükenmekte olduğunu daha önceki haberlerimizde de söylemiştik. Ancak herhalde birçoğumuz bu kadar çabuk olacağını tahmin edememişti. Asia Pacific Network Information Centre () ellerindeki son bloğunu yayınladıklarını duyurdu. APNIC yöneticisi Paul Wilson, hızla gelişen teknoloji dünyasıyla birlikte IPv4 adreslerinin daha çabuk tükenmesine yol açtığına ve artık 'ya geçmenin yeni ağları ve servisler için zorunlu hale geldiğini vurguladı.

IPv6 ile ilgili çalışmalar yürüten Hurricane Electric'ten Owen DeLong ise durumun aciliyetine dikkat çekiyor. Yakında bütün dünyada IPv4 adreslerinin tükeneceğini vurgulayan DeLong, "APNIC'in IPv4 adreslerinin bitmesiyle artık durumun farkına varmamız gerekiyor. IPv6'ya olabildiğince çabuk geçmek, oluşması muhtemel sorunları en aza indirmek için son derece büyük bir önem taşıyor." sözlerini sarfetti. Bakalım internet dünyası bu sancılı geçiş dönemini nasıl atlatabilecek?
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 79

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın