| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Google +1, Facebook'un sosyal sularında geziyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 31.03.2011, 10:00 Güncelleme Tarihi: 31.03.2011, 10:05
Etiketler:
+1 arama motoru arama google sosyal arama arama algoritması
Google +1, Facebook'un sosyal sularında geziyor

Google arama sonuçlarında +1 ile eşinize dostunuza tavsiyede bulunmanız mümkün.

Google henüz "leb demeden çorum" diyemiyor olsa da kullanıcılarının aradıkları içeriği daha kolay bulabilmeleri için son derece etkili olabilecek olan +1'i bugün devreye sokuyor. Google hesabınızla girip yaparak yararlanılabilecek olan +1 özelliği, arkadaşlarınıza ve tüm dünyaya o sitenin işinize yaradığını ve tavsiye ettiğinizin bir göstergesi. Arkadaşlarınızın da sizinle benzer aramalar yapması durumunda sizinle aynı sonuçlara ulaşabilmesi için güzel ve etkili bir yöntem.

Google +1 özelliği bir sosyal ağ değil, ancak sosyal bir uygulama. +1 butonu arama sonuçlarında, web sitelerinde görünebileceği gibi Google reklamlarında da yer alacak. Böylelikle reklamlar da kendileriyle ilgili mecralara daha kolay bir şekilde erişebilmiş olacak.

+1 butonunun şimdilik Google'ı kullanım şeklimizi değiştirmeyeceği söyleniyor. Ancak ilerleyen zamanlarda projenin gelişmesi ile ne gibi değişiklikler olabileceğini anca zaman gösterir. Ayrıca bu +1 yeniliğiyle birçok web sitesinin paylaşıldığı ve tavsiye edildiği Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan da Google'ın geri kalması önlenmiş olacak. Sosyal bağları çok kuvvetli olan Türk insanını, internet ortamında da eş dost tavsiyesinden mahrum bırakmayacak olan Google +1'in Türkiye'de de en kısa sürede aktif olmasını bekliyoruz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın