| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

ı yine değişecek

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 02.03.2011, 17:23 Güncelleme Tarihi: 03.03.2011, 10:25
Etiketler:
facebook tasarım reklam
Facebook tasarımı yine değişecek

ını değiştirmek konusunda hiç çekinmeyen , bu yıl da büyük bir değişikliğe imza atacak.

sık sık değişikliğine gitmeyi tercih ediyor. Her ne kadar her seferinde "eski Facebook'u geri istiyoruz" tarzı gruplar açılsa da görünen o ki birçok kişi yeni tasarıma yakın zamanda alışıp sorunsuzca konuşmaya devam edebiliyor. Facebook'un ticari direktörü Stephen Haines de bu değişikliklerin süreceğini söylerken yeni tasarımlarla ilgili birkaç ipucunu da ağzından kaçırıyor.

Haines "Şimdiye kadar Facebook'un ana tasarımında 8 kere değişiklik yapıldı, ve bir sene içinde de yine farklı görünüyor olacak. Ortalama Facebook kullanıcısı 130 arkadaşa sahip ve günde 28 dakikasını Facebook'ta geçiriyor." dedikten sonra firmalar için Facebook'un ne kadar önemli olduğuna dikkat çekerek "Starbucks'ın resmi Facebook grubunun 21.1 milyon üyesi varken web sitelerinin 1.8 milyon ziyaretçisi var. Coca-Cola'nın da Facebook'ta sayfasını beğenen 20.5 milyon kişiye karşılık sitesini ziyaret eden aylık kullanıcı sayısı 270.000. Sosyal lar sayesinde firmaların reklamlardan aldıkları geri dönüşler %68 oranında arttı." dedi. Rakamlar da bu sözleri doğrular nitelikte. İstatisikler Facebook'un reklam gelirlerinin, toplam gelirlerinin %22.6'a yükseleceğini söylüyorlar.

Haines açıklamalarında Facebook'un en hızlı artan kitlesinin 35 yaş üstü kullanıcılar olduğunu vurguladı. Genç diyebileceğimiz kesimin hepsinin çoktan Facebook hesabı aldığını düşünecek olursak bu normal karşılanabilecek bir istatistik. Ancak esas şaşırtıcı olan an itibariyle Facebook'un 40 yaş üstü kullanıcı sayısının 13-18 yaş aralığındaki kullanıcı sayısından fazla olması. Bu bilgiyi vererek Haines, reklamcılara da güzel bir ipucu vermiş oldu.

Haines'in açıklamaları kullanıcıları biraz tedirgin edebilir çünkü Facebook, reklamlar üzerine yoğunlaşmış gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemde yapılacak olan değişikliklerin de baş aktörü reklamlar olabilir. Umarız Facebook kullanıcılarını reklama boğup rahatsız edecek şekilde değişiklikler yaparak kullanıcılarını karşısına almaz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 44

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın